Dodanie rakiet Taurus Ukrajine vo vládnej koalícii má ako jediný blokovať kancelár Scholz

Podľa šéfky výboru pre obranu nemeckého Spolkového snemu je nemecký kancelár Olaf Scholz jediným predstaviteľom vládnej koalície blokujúcim dodávky riadených striel s plochou dráhou letu Taurus Ukrajine.

04.09.2023 13:21
Olaf Scholz Foto: ,
Nemecký kancelár Olaf Scholz s čiernou páskou na pravom oku a zranením, ktoré si spôsobil počas uplynulého víkendu pri cvičení
debata (40)

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie Marie-Agnes Strack-Zimmermannovej na sociálnej a mikroblogovacej sieti X, predtým známej ako Twitter.

Eurofighter Typhoon so strelami Taurus Čítajte viac Nemecký kancelár Scholz sa k dodaniu striel Taurus na Ukrajinu stavia zdržanlivo

„V tejto chvíli nechce dodať rakety Taurus. Avšak ‚v tejto chvíli‘ na Ukrajine stále zomierajú ľudia. Na čo preboha kancelár Scholz čaká? Je jediný, kto v rámci koalície blokuje rozhodnutie. Je to nezodpovedné,“ napísala predsedníčka výboru pre obranu, ktorá je predstaviteľkou Slobodnej demokratickej strany.

Ukrajinci majú proti Rusom oceľovú päsť slobody

Video

Šéf opozičnej Kresťanskodemo­kratickej únie Nemecka Friedrich Merz navrhuje spoločné celoeurópske rozhodnutie o dodaní striel Taurus Ukrajine.

Olaf Scholz Čítajte viac Nemecký kancelár Scholz spadol pri behaní a pomliaždil si tvár
40 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #Rakety #vojna na Ukrajine #Taurus