Rusko už vojnu prehralo, je to zmenšenina veľmoci. Putin posilnil NATO, tvrdia západní predstavitelia

Západní predstavitelia sa domnievajú, že Rusko už vojnu prehralo, pretože zlyhalo vo svojom hlavnom cieli podmaniť si Ukrajinu. Zároveň argumentujú, že pokrok Ukrajiny na bojisku nie je ukazovateľom jej celkového úspechu. Referuje o tom spravodajský web CNN.

07.09.2023 15:33
Rusko Putin Ukrajina uarus Prigožin zrada Foto: ,
Na snímke z videa ruský prezident Vladimir Putin sa prihovára k národu v Moskve v Rusku v sobotu 24. júna 2023. Putin v sobotu uviedol, že vysoké "ambície" niektorých jednotlivcov viedli k "vlastizrade". Vyhlásil tiež, že urobí všetko pre to, aby ochránil Rusko.
debata (298)

Predstavitelia pripustili, že pokrok Ukrajiny bol postupný a pomalší, než sa očakávalo pred dvoma mesiacmi, a to pre dobre pripravenú ruskú obranu, ale uviedli, že Moskva už prehrala bez ohľadu na boje o územie. „Môže to byť veľmi dlhý boj o územie, ale čo sa týka vojny a toho, čo sa Rusko snažilo dosiahnuť, Rusko prehralo, momentálne je zmenšenina veľmoci a je na klesajúcej trajektórii,“ povedal jeden z predstaviteľov.

Budúcnosť Moskvy, 'prognóza'
Video

Podľa západných predstaviteľov predstava ruského víťazstva na základe toho, že si udrží územie, ktoré okupuje, je šialená. „Rusko posilnilo NATO, keďže sa rozrástla o Fínsko a Švédsko, priviedlo Ukrajinu na cestu k vstupu do NATO a postavilo Ukrajinu na cestu potenciálneho vstupu do Európskej únie,“ dodal predstaviteľ.

Ukrajina Rusko vojna Charkov uarus Čítajte aj Ak sa Ukrajinci prebijú ešte pár kilometrov južne, tak dostanú Rusov do veľkých problémov

„Myslím si, že ak ste Putin, v podstate vsádzate na to, že ďalšie voľby (v USA, pozn.) vyhrá Donald Trump a to je dosť dlhé obdobie. Ak by sa vojna na Ukrajine vyvíjala dobre, Prigožinova vzbura by nenastala,“ skonštatoval západný predstaviteľ.

298 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #Vladimir Putin #Ukrajina #vojna na Ukrajine