Päťročné dievča zomrelo pri páde akrobatického lietadla neďaleko Turína

Päťročné dievča prišlo v sobotu o život, keď sa v blízkosti severotalianskeho Turína zrútilo lietadlo armádnej akrobatickej skupiny Frecce Tricolori. Lietadlo alebo jeho časti zasiahli auto, v ktorom sa viezla štvorčlenná rodina. Rodičia a deväťročný brat dievčaťa vyviazli so zraneniami.

16.09.2023 22:38
Akrobatické lietadlo Foto: ,
Záchranné zložky pri mieste pádu akrobatického lietadla pri meste Turín 16. septembra 2023
debata (1)

Lietadlo akrobatickej skupiny talianskeho letectva sa zrútilo počas cvičenia. Pilotovi sa podarilo katapultovať a bol prevezený do nemocnice s popáleninami. Príčina havárie nebola bezprostredne známa. Vojenské zdroje však naznačili, že mohlo dôjsť ku kolízii lietadla s vtákom.

Na videozázname z miesta nešťastia vidieť deväť lietadiel letiacich v dvoch formáciách v tvare písmena V. Jeden zo strojov, ktoré odštartovali z letiska Turín-Caselle, sa následne zrútil na zem a vybuchol.

Fotky z miesta udalosti zachytávajú vrak lietadla v kukuričnom poli neďaleko letiska a tiež obhorené zvyšky auta prevráteného na okraji cesty.

zväčšiť Muž plače pri mieste pádu akrobatického... Foto: SITA/AP, Matteo Secci
Akrobatické lietadlo Muž plače pri mieste pádu akrobatického lietadla pri meste Turín 16. septembra 2023

Frecce Tricolori je elitným tímom akrobatických pilotov, ktorí sa v sobotu pripravovali na nedeľňajšiu leteckú šou pri príležitosti 100. výročia talianskeho letectva. Plánovanú prehliadku po sobotňajšej tragédii zrušili, uvádza agentúra ANSA.

Brat deväťročného dievčaťa, ktoré v dôsledku pádu lietadla zahynulo, bol hospitalizovaný s popáleninami v turínskej nemocnici, rovnako ako obaja rodičia. Informácie o závažnosti ich zranení nie sú známe, čo platí aj v prípade pilota.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Turín #akrobatické lietadlo