Maľarová končí. Odvolali ju z funkcie spolu so šiestimi ďalšími predstaviteľmi

Námestníčku ukrajinského ministra obrany Hannu Maľarovú odvolali z funkcie a spolu s ňou aj ďalších šiestich predstaviteľov ministerstva, potvrdila v pondelok vláda v Kyjeve. TASR prevzala správu z portálu britskej televízie Sky News.

18.09.2023 12:16
Hanna Maľarová Foto:
Hanna Maľarová (vpravo)
debata (69)

Maľarová bola počas celej doterajšej ruskej vojny poprednou osobnosťou a každý deň zverejňovala aktuálne informácie o postupe ukrajinských ozbrojených síl na bojisku.

Juchú! Ukrajinský minister obrany sa teší z obrnenca z Francúzska
Video
Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov si vyskúšal francúzske kolesové obrnené vozidlo AMX-10. Aj jazda sa mu páčila, veď ju v istom moment komentoval zvolaním: Juchú! Obrnence na boj s ruskými okupantmi dostanú ukrajinskí mariňáci. / Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

„Reštartovanie. Začali sme. Pokračujeme. Ministerstvo pokračuje v práci ako zvyčajne,“ napísal dnes na facebooku Umerov, ktorý sa vedenia ministerstva obrany ujal zhruba pred dvoma týždňami. Pri nástupe do funkcie podľa Reuters uviedol, že sa predovšetkým bude snažiť urobiť z rezortu hlavného koordinátora obranných síl, rozvíjať ukrajinský vojenský priemysel a bojovať proti korupcii.

Medzi odvolanými sú aj štátny tajomník ministerstva obrany Kosťantyn Vaščenko a ďalší piati námestníci ministra. Kyjev dôvod ich odvolania neoznámil.

Oleksij Reznikov v britskom tanku Challenger Čítajte aj Odvolaný Reznikov prezradil kolosálnu sumu, koľko platí Ukrajina za deň vojny

Tento krok však prišiel po tom, čo ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tento mesiac vymenoval Rustema Umerova za nového ministra obrany. Nahradil Olexija Reznikova.

69 debata chyba
Viac na túto tému: #Ukrajina #vojna na Ukrajine #Olexij Reznikov