Úrady v USA našli trosky stratenej stíhačky F-35 v Južnej Karolíne

Americké úrady uviedli, že v pondelok našli trosky stratenej stíhačky F-35, ktorá sa zrútila v americkom štáte Južná Karolína po tom, ako sa pilot katapultoval.

19.09.2023 11:18
USA stíhačka F-35 stratená trosky nález Foto: ,
Letci z vojenskej základne Charleston sa rozprávajú s rodinou žijúcou hneď vedľa miesta havárie lietadla F-35 o operácii na vyzdvihnutie stíhačky a o požiadavkách pre rodinu 18. septembra 2023 v americkom okrese Williamsburg.
debata (1)

Pole trosiek bolo nájdené v okrese Williamsburg, oznámila americká námorná pechota. Trosky sa nachádzajú asi dve hodiny severovýchodne od vojenskej základne pri Charlestone. Armáda vyzvala obyvateľov, aby sa oblasti vyhli, kým nebude zabezpečená.

Prvá slovenská stíhačka F-16
Video
Prvé stíhacie lietadlo F-16 pre Slovensko je vyrobené, produkcia ďalších 13 pokračuje podľa plánu. Nové lietadlo ministrovi obrany Martinovi Sklenárovi predstavili v stredu 6. 9. 2023 vo fabrike v americkom meste Greenville v Južnej Karolíne. / Zdroj: MO SR

Americké úrady pátrali po stratenej stíhačke od nedele, keď sa pilot, ktorého meno nebolo zverejnené, z dosiaľ neznámych príčin katapultoval z lietadla a zoskočil padákom do mesta North Charleston okolo 14.00 h miestneho času. Pilot bol následne prevezený do nemocnice, jeho stav je stabilizovaný, uviedla americká armáda.

Stíhačka F-35B vyrobená spoločnosťou Lockheed Martin má hodnotu približne 80 miliónov dolárov, napísala agentúra AFP.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #stíhačka F-35