Biden chápe obavy z jeho veku, ale kandiduje, lebo demokracia v USA je ohrozená

Prezident USA Joe Biden, ktorý zbiera peniaze na kampaň za znovuzvolenie, uznal obavy ľudí zo svojho veku. Vysvetlil však, že o prezidentský úrad sa znovu uchádza preto, lebo demokracia v USA je stále v ohrození.

19.09.2023 11:31
Joe Biden, Foto: ,
Prezident USA Joe Biden sa zhovára s reportérmi vo Washingtone 26. mája 2023.
debata (17)

„Zdá sa, že veľa ľudí sa zameriava na môj vek. Chápem to. Verte mi, rozumiem tomu lepšie, než ktokoľvek iný,“ povedal 80-ročný Biden svojim podporovateľom v pondelok večer v New Yorku na akcii spojenej so zbieraním financií na predvolebnú kampaň.

Donald Trump a Joe Biden Čítajte viac Ťažká voľba Američanov: „Starý a zmätený“ Biden alebo „skorumpovaný klamár“ Trump

Biden vo voľbách v roku 2020 porazil bývalého republikánskeho prezidenta Donalda Trumpa a zrejme bude jeho súperom aj na budúci rok. Trump je totiž favoritom na republikánsku nomináciu.

Kevin McCarthy Čítajte viac Republikán McCarthy dal súhlas so začatím ústavnej žaloby na Bidena

„Kandidujem, pretože demokracia je v ohrození,“ povedal Biden. „A niet pochýb, že Donald Trump a jeho MAGA (Make America Great Again – Urobme Ameriku opäť veľkou) republikáni sú odhodlaní zničiť americkú demokraciu. A ja budem vždy brániť, chrániť a bojovať za našu demokraciu,“ dodal.

Stretnutie Zelenskyj - Biden: Nikdy nebudete sami, sľúbil prezident USA
Video

Biden bude mať v utorok prejav počas všeobecnej rozpravy 78. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku. Očakáva sa, že bude vyvíjať tlak na svetových lídrov, aby pokračovali v podpore Ukrajiny vo vojne s Ruskom. Šéf Bieleho domu sa aj doteraz snažil zjednocovať svet, aby sa vzoprel ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

trump Čítajte viac Trump si upevňuje pozíciu favorita republikánskych primárok, obžaloby ho posilnili

Trump v interview odvysielanom v nedeľu v programe „Meet the Press“ (Stretnutie s novinármi) na televíznej stanici NBC poznamenal, že keď bol prezidentom, s Putinom vychádzal dobre, ale že bol k Rusku tvrdý.

„Ja nebudem sympatizovať s diktátormi, ako je Putin. Možno Trump a jeho MAGA priatelia sa podrobia, ale ja nie,“ vyhlásil Biden.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #prezident Joe Biden