Nebezpečie neprichádza už len z neba. Sabotéri odpálili lietadlá na základni v Moskve

Na Čkalovskej leteckej základni v Moskovskej oblasti v pondelok poškodili dve ruské lietadlá a vrtuľník, informuje ukrajinská vojenská rozviedka. Skupina ruského vyšetrovacieho výboru to podľa nej vyšetruje ako sabotážnu operáciu. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

20.09.2023 13:31
letisko v Moskovskej oblasti, sabotáž, Foto:
Neznámi diverzanti vyhodili do vzduchu dve lietadlá a vrtuľník v Moskovskej oblasti 18. septembra.
debata (111)

Incident podľa spravodajskej služby spôsobil vo vysokom vojenskom velení hystériu, keďže na dôsledne stráženej základni sú vládne lietadlá, stroje určené na využitie ako veliteľské stanovište zo vzduchu a prieskumné lietadlá.

Neznámi ľudia uložili výbušniny a odpálili lietadlá AN-148 a IL-20, ako aj vrtuľník MI-28H, ktorý sa aktívne zapájal do zostreľovania dronov nad Moskovskou oblasťou, tvrdí rozviedka. „V dôsledku škôd spôsobených na lietadlách je ich rýchla obnova nepravdepodobná. Výbuch poškodil chvostovú časť vrtuľníka. Ďalší v blízkosti zaparkovaný stroj AN-148 bol mierne poškodený,“ konštatuje.

Mohutný výbuch pri Moskve. K nebu stúpal hríb dymu
Video
Ruským mestom Sergijev Posad neďaleko Moskvy otriasol v stredu 9. augusta 2023 silný výbuch. K nebu po explózii stúpal hríb dymu. Výbuch podľa agentúry TASS nastal v miestnom sklade s pyrotechnikou. Špekuluje sa o útoku dronu. / Zdroj: Telegram/Mash

Ruské orgány činné v trestnom konaní sa snažia nájsť sabotérov a zabrániť šíreniu informácií o incidente v miestnych médiách.

Rusko, Moskva, vojna na Ukrajine Čítajte aj Príliš veľa dronov. Starosta Moskvy chce mať silnejšiu protivzdušnú obranu
111 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #sabotáž #vojna na Ukrajine #ruské lietadlá