Kyjev sa snaží vylodiť na ľavom brehu Dnipra. Tempo bojov pri Robotyne a Verbove sa spomalilo

Tempo bojov v okolí oslobodených dedín Robotyne a Verbove v Zaporižžskej oblasti sa spomalilo. V najnovšej správe to uvádzajú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny. Ozbrojené sily Ukrajiny sa tiež snažia vylodiť na ľavom brehu Dnipra v Chersonskej oblasti.

21.09.2023 14:27
Russia Ukraine War The Road to Bakhmut Foto: ,
Vojaci útočnej jednotky z 3. útočnej brigády na frontovej línii neďaleko Andrijivky v Doneckom regióne
debata (23)

„Ukrajinské sily pokračovali v stredu 20. septembra v útočných operáciách na západe Zaporižžskej oblasti, ale nedosiahli žiadne deklarované ani potvrdené úspechy,“ uvádza Inštitút pre štúdium vojny.

Apokalypsa v Kliščiivke: čo po sebe zanechali Rusi

Video

Ruské zdroje tvrdia, že ukrajinské sily podnikli neúspešné útoky v oblasti dedín Robotyne a Verbove, ako aj v smere na Novoprokopivku a Kopan. Severoosetské dobrovoľnícke prápory pôsobiace na západe Zaporižžskej oblasti tvrdili, že intenzita bojov sa do rána 20. septembra pri dedinách Robotyne a Verbove znížila.

Ukrajinské ozbrojené sily však pokračujú v ofenzíve pri Bachmute a v západnej časti Zaporižžskej oblasti. „Spôsobili značné straty na ruskej živej sile a technike v smere na Melitopoľ,“ uviedol ďalej Inštitút.

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl tiež informoval, že ukrajinské jednotky pokračujú v útočných akciách v smere na Bachmut a konsolidujú sa na nových chránených líniách.

Ruské jednotky medzitým viedli útočné operácie pozdĺž línie Kupiansk – Svatove, no nepokročili.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine