Route 604: Poľská armáda ide po 20 rokoch cvičiť na diaľnici. Prídu MiGy i F-16

Poľské letectvo budúci týždeň čaká po 20 rokoch cvičenia na letisku na cestnom úseku. S obmedzením tak musia počítať motoristi v južnej časti Varmijsko-Mazurského vojvodstva.

22.09.2023 07:40
poľsko Foto: ,
Poľské stíhačky F-16 vyrobené v USA počas masívnej vojenskej prehliadky vo Varšave na oslavu Dňa poľskej armády, pripomínajúcej bitku v roku 1920, v ktorej poľské jednotky porazili postupujúce boľševické sily, 15. augusta 2023.
debata (6)

Cieľom manévrov je natrénovať štarty aj pristátie vojenských lietadiel na verejnej komunikácii, aby letectvo bolo schopné fungovať aj v prípade krízy, kedy by bola zničená jeho základňa, napísal portál gazeta.pl s odvolaním sa na informácie poskytnuté poľskou armádou.

Ako vystrašiť Rusov? Stíhačkou F-35 a atómovou bombou B61-12
Video

Cvičenia sa od 25. do 29. septembra zúčastnia piloti stíhacích lietadiel MiG-29, Su-22 a F-16, ďalej posádky dopravných a cvičných lietadiel. Do operácie nazvanej Route 604 na ceste medzi obcami Ruskowo a Przeździenk Wielki sa zapoja aj technické tímy, vojenskí hasiči, logistici, leteckí návodcovia, domobrana (WOT) a vojenská polícia.

Gazeta.pl píše, že v dobách komunizmu vznikali letiskové úseky ciest ako súčasť obrannej infraštruktúry krajiny. Existovalo ich dvadsať. Úsek medzi Ruskowom a Preździenkom Welkým prešiel predvlani opravou, a spĺňa tak všetky kritériá na to, aby slúžil ako záložné letisko pre vojenské lietadlá a v prípade krízových situácií na ňom mohli pristávať aj civilné stroje.

To je mohutná sila. Vojaci USA sa naloďujú v Poľsku
Video
Volodymyr Mateusz Čítajte viac Zbohom poľským zbraniam? Moskva sa zo sporu Kyjeva s Varšavou teší predčasne
6 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #vojenské cvičenie