Česká polícia zastavila pri hraniciach so SR dodávku, v ktorej bolo 33 migrantov

Polícia Juhomoravského kraja zastavila pri náhodnej kontrole v okolí mesta Hodonín pri slovenských hraniciach dodávku, v ktorej sa tiesnilo 33 utečencov. Prevádzača na mieste zadržala. Polícia to uviedla vo štvrtok večer na sociálnej sieti X, informuje spravodajkyňa TASR.

22.09.2023 12:22
debata (6)

„Krátko pred deviatou hodinou zastavili juhomoravskí policajti pri náhodnej kontrole blízko Hodonína pri slovenských hraniciach bielu dodávku. Vnútri sa tiesnilo 33 migrantov, z toho 10 detí,“ uviedla polícia. Doplnila, že išlo o občanov Sýrie.

„Zaistení migranti budú po uskutočnených neodkladných úkonoch v rámci readmisie ponúknutí na vrátenie späť na Slovensko,“ dodala česká polícia. Prevádzač je podozrivý z trestného činu organizovania a umožnenia nedovoleného prekročenia štátnej hranice.

Nespokojní migranti vo Veľkom Krtíši
Video
Zdroj: TV Pravda

V septembri sa podobných prípadov v okolí stalo niekoľko. Jedného prevádzača policajti zadržali po tom, ako im priamo v Hodoníne unikal s dodávkou, v ktorej bolo 27 sýrskych migrantov. Začiatkom mesiaca našli ďalšiu skupinou sýrskych migrantov v blízkosti Prostějova. Ocitli sa tam podľa polície pri ceste zo Slovenska do Nemecka po tom, ako ich prevádzač dostal na aute defekt.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #migranti