Ruský vojak z frontu: Nebojujeme za Šojgua, ale za kamarátov. Je to ako v Afganistane či Čečensku

Po tom, ako ukrajinské jednotky prelomili ruskú obranu v dedine Verbove v Záporožskej oblasti, ruská výsadková jednotka priznala, že okupanti čelia tlaku aj z východnej strany.

25.09.2023 18:27
rusko ukrajina vojak ruský Foto: ,
Ruský vojak v okupovanom Doneckom regióne na východe Ukrajny.
debata (89)

Ako referuje web Kyiv Post, snahy Kremľa umlčať správy o zlyhaniach pozemných síl komentovala na internete ruská jednotka. „Ako dlho môže ministerstvo obrany a Šojgu skrývať prielom vo Verbove?“ pýtajú sa ruskí vojaci.

Ukrajinské drony si nájdu aj zakopaných Rusov
Video

„Momentálne reálne hrozí, že sa nepriateľ dostane do tyla 56. výsadkového pluku 7. výsadkovej divízie v oblasti osady Novofedorivka,“ napísal ruský vojak. „Naši chlapci nebojujú za to, aby vykonávali bojové misie, ale za záchranu životov svojich priateľov v čatách. Je to rovnaká situácia, akú sme videli v Afganistane pred stiahnutím jednotiek, to isté sa stalo pred koncom čečenských vojen… Ľudia sú unavení. Neexistujú žiadne rotácie, žiadne dovolenky,“ doplnil.

sevastopol Čítajte viac 578. deň: Odrezali sme Rusom logistickú trasu smerom na Bachmut, na ďalších pracujeme, tvrdí Ukrajina

Toto vyjadrenie nemenovaného ruského vojaka potvrdilo to, čo tvrdia aj viacerí ruskí vojenskí blogeri, že Ukrajinci zlepšujú svoje pozície v Novofedorivke a na niektorých ďalších pozíciách v okolí dediny Verbove.

Storm Shadow v akcii: Ruské veliteľstvo čiernomorskej flotily v troskách
Video
89 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #ukrajinská protiofenzíva