Rusko zverejnilo zábery s údajne mŕtvym admirálom. Sedí bez pohnutia a nič nepovie

Ruské ministerstvo obrany dnes zverejnilo snímku, ktorá zachytáva veliteľa ruskej Čiernomorskej flotily Viktora Sokolova na videokonferencii vojenských činiteľov s predstaviteľmi ministerstva. Ukrajinské špeciálne sily v pondelok uviedli, že Sokolov prišiel o život pri piatkovom útoku na veliteľstvo flotily v Sevastopole na okupovanom Kryme.

26.09.2023 15:57
Viktor Sokolov, konferencia, velitelia, Rusko Foto:
Konferencia ruských veliteľov, na ktorej bol údajne veliteľ Čiernomorskej flotily, Viktor Sokolov.
debata (72)

Podľa ruskej tlačovej agentúry (TASS) sa veliteľ zúčastnil konferencie, na ktorej bol aj minister obrany Sergej Šojgu a ďalší dôstojníci, na diaľku. Ako referuje portál Novinky.cz v prestrihoch, kedy ho bolo vidieť, sa ani raz nepohol, bol neustále v jednej polohe a už vôbec sa k ničomu nevyjadril. Narozdiel od ostatných účastníkov videokonferencie, ktorí sa pohnú aspoň minimálne, bol Viktor Sokolov úplne statický s jedným výrazom na tvári. Vytvára to len ďalšie špekulácie, či je záber vôbec aktuálny.

Putinov hovorca Dmitrij Peskov sa vyjadril pred konferenciou o admirálovi veľmi stroho. Kremeľ reportérom uviedol, že v súvislosti s veliteľom „nemá žiadne informácie“ a otázky smeroval na ruský rezort obrany.

Admirál Sokolov sa podľa AFP zúčastnil na zasadnutí, ktorému predsedal ruský minister obrany Sergej Šojgu. Na záberoch bol oblečený vo vojenskej uniforme. V osemminútovom videu sa Sokolov na obrazovke objavil niekoľkokrát bez toho, aby niečo povedal.

Storm Shadow v akcii: Ruské veliteľstvo čiernomorskej flotily v troskách
Video
Moment dopadu rakety Storm Shadow, ktorú Ukrajine dodala Británia, na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole na okupovanom Kryme. / Zdroj: Twitter/Nexta

Ukrajinská armáda v piatok na Krym, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014, podnikla kombinovaný útok s nasadením dronov a rakiet. Videá vyhotovené počas úderu ukazovali, že budova veliteľstva flotily bola opakovane zasiahnutá a ťažko poškodená. Moskva informovala o jednom nezvestnom.

Sídlo Čiernomorskej flotily, Sevastopoľ, vojna na Ukrajine, Krym Čítajte aj Danilov: Po odpálení veliteľstva má ruská Čiernomorská flotila len dve možnosti
72 debata chyba
Viac na túto tému: #Kremeľ #Sergej Šojgu #čiernomorská flotila #vojna na Ukrajine #Sokolov