Americká polícia po štvrťstoročí zadržala muža kvôli vražde rappera Tupaca Shakura

Americká polícia hlási možný prielom vo vyšetrovaní smrti rappera Tupaca Shakura, ktorého pred 27 rokmi niekto zastrelil z idúceho auta. Policajti v Las Vegas zadržali muža, ktorého meno sa v súvislosti so Shakurovou smrťou často skloňovalo. Šesťdesiatdvaročný Duane Davis si potom vypočul obvinenia z vraždy strelnou zbraňou, informovala agentúra AP.

29.09.2023 21:06 , aktualizované: 22:50
Tupac Shakur Foto: ,
Rappera Tupaca Shakura pred 27 rokmi niekto zastrelil z idúceho auta.
debata (1)

Jeden z najpredávanejších hudobníkov americkej hiphopovej scény zomrel vo veku 25 rokov po tom, čo ho na ulici v Las Vegas zasiahla guľka vypálená z idúceho cadillacu. Shakur bol predstaviteľom štýlu gangsta rap ospevujúceho násilie a mnohokrát sa pohybujúceho na hrane zákona. Do tejto komunity patrí aj Davis, známy pod prezývkou Keffe D. Polícia ho zatkla neďaleko jeho domu na predmestí Las Vegas.

„V tomto prípade platí, že spravodlivosť prichádza neskoro, ale predsa,“ povedal AP po krátkom vypočutí na súde prokurátor Steve Wolfson. Obvinený Davis podľa agentúry na otázky nereagoval.

Hologram Tupaca Shakura vystúpil na nedávnom kalifornskom festiavel Coachella. Čítajte viac Auto, v ktorom smrteľne postrelili Tupaca Shakura, je na predaj

V minulosti už čelil obvineniam pre drogy a vyšetrovatelia sa ho vypytovali aj na Shakurovu smrť. Vo svojej knihe podľa AP napísal, že bol v aute, z ktorého sa strieľalo, k činu sa však nepriznal. Dnes je jedným z posledných žijúcich svedkov udalosti, ktorej okolnosti roky trápili vyšetrovateľov a boli predmetom špekulácií médií.

All Eyez On Me Čítajte viac Príbeh Tupaca Shakura ožije na filmovom plátne. Pozrite si trailer

Shakurovo BMW čakalo na križovatke na semafore, keď k nemu prišiel spomínaný cadillac, z ktorého padlo niekoľko výstrelov. Rapper zraneniam podľahol v nemocnici. Policajti už roky márne pátrali po dôkazoch; pred dvoma mesiacmi urobili domovú prehliadku u Davisovej manželky, kde zabavili niekoľko počítačov, telefón, archívny časopis so Shakurovou fotografiou, nábojmi a ďalšími predmetmi.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Tupac Shakur