Bieloruský prevádzač natlačil do dodávky 33 migrantov, v ČR mu hrozí 8 rokov

Občan Bieloruska prevážal namiesto paliet s tovarom v uzavretom nákladovom priestore dodávky cez územie Česka až 33 ľudí. V piatok preto skončil vo väzbe a hrozí mu osem rokov väzenia. Informovala o tom polícia v kraji Vysočina, na pomedzí Čiech a Moravy, kde migrantov našli.

29.09.2023 23:01
dodavka, čr, migranti Foto:
debata (5)

Medzi migrantmi boli aj žena a tri deti. Bielorus vo veku 33 rokov natlačil všetkých do prepravného priestoru vozidla VW Crafter.

Auto zastavili policajti z mobilnej jednotky Riaditeľstva služby cudzineckej polície v utorok 26. septembra okolo 15.30 h na 145. kilometri diaľnice D1 v smere jazdy na Prahu, aby urobili cestnú kontrolu.

SR Nové Zámky Migranti Nelegálni Registrácia NRX Čítajte viac Migranti na Slovensku zostať nechcú. Sme chudobní, xenofóbni a nepohostinní

Policajti všetkých migrantov zaistili a previezli ich na pracovisko odboru cudzineckej polície v Jihlave. Keďže tieto osoby nemali pri sebe žiadne doklady, ktoré by ich oprávňovali na pobyt v Českej republike, po vykonaní nutných identifikačných úkonov si prevzali výjazdné príkazy, ktoré im nariaďujú opustiť územie ČR do siedmich dní, vysvetlila policajná hovorkyňa.

Nespokojní migranti vo Veľkom Krtíši
Video
Zdroj: TV Pravda

Na slobodu sa nedostal len vodič. Policajti ho zaistili ako podozrivú osobu, dodávku zaistili pre účely trestného konania. Muža za pomoci tlmočníka obvinili z trestného činu organizovania a umožnenia nedovoleného prekročenia štátnej hranice.

„Vzhľadom na počet prepravovaných osôb, ktoré sa v nákladovom priestore tlačili v doslova neľudských podmienkach, je tento skutok posudzovaný prísnejšie a prevádzačovi hrozí trest odňatia slobody až na osem rokov,“ opísala policajná hovorkyňa.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #migranti