Pri Benátkach sa zrútil autobus, zahynuli dve desiatky ľudí

Po páde autobusu z nadjazdu nad železnicou na predmestí Benátok zahynulo 21 ľudí. Medzi mŕtvymi je aj bábätko, 12-ročné dieťa a tínedžerka. Vozidlo sa zrútilo z nadúrovňovej cesty na železničnú trať. Medzi obeťami ani zranenými nie sú podľa dostupných informácií občania Slovenskej republiky, uviedol komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

03.10.2023 22:25 , aktualizované: 04.10.2023 11:35
Taliansko, havária, autobus Foto:
Havária autobusu neďaleko Benátok, ktorá si vyžiadala životy viac ako dvadsiatky ľudí.
debata

Autobus s pohonom na plyn sa ihneď po dopade vznietil, píše tlač. Miestne nemocnice pracujú na maximum a späť do služby boli povolaní lekári a pohotovostný personál.

Podľa denníka La Repubblica je 21 mŕtvych, 12 ranených a niekoľko nezvestných. Autobus sa podľa denníka zrútil z výšky asi desiatich metrov. Nehoda sa stala tesne pred 20:00 na nadjazde spojovacej cesty, ktorá vedie z Mestre smerom na diaľnicu A4. Niektoré z prvých nájdených obetí boli obhorené, boli medzi nimi aj maloletí, píše La Repubblica.

Talianske médiá najprv písali o linkovom autobuse, ANSA však priniesla informáciu, že vozidlo si najal mestský kemp Hu Venezia Camping in Town pre prepravu ubytovaných turistov. Kemp sa nachádza v benátskej časti Marghera len niekoľko kilometrov od miesta nehody. O národnosti turistov zatiaľ nie sú podrobné informácie. Denník Corriere del Veneto píše o skupine Ukrajincov a niekoľkých Nemcov.

Najhlbšiu sústrasť už na twitteri vyjadrila talianska premiérka Giorgia Meloniová. Prezident Sergio Mattarella volal priamo starostovi Benátok. Starosta Luigi Brugnaro vyhlásil v meste smútok na pamiatku obetí.

Utorková havária je najhoršia svojho druhu v Taliansku od januára 2017, keď pri nehode autobusu s maďarskými školákmi na diaľnici pri Verone na severe krajiny zahynulo 18 ľudí. Väčšina obetí zomrela pri požiari, ktorý autobus zachvátil po náraze do zvodidla a stĺpa nadjazdu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #Benátky #havária autobusu