Slovák obvinený z vraždy učiteľky v Írsku na súde vyhlásil, že je nevinný

Slovák Jozef Puška, ktorý v Írsku čelí obvineniam z vlaňajšej vraždy mladej učiteľky základnej školy, sa v pondelok na súde vyhlásil za nevinného.

16.10.2023 21:27
Írsko Učiteľka Vražda Pohreb Foto: ,
Žiaci, ktorých učila 23-ročná učiteľka Ashling Murphyová, držia jej fotografiu počas pohrebu v obci Mountbolus v strednom Írsku v utorok 18. januára 2022. Učiteľku základnej školy a talentovanú hudobníčku zavraždili pri rieke neďaleko írskeho mesta Tullamore v stredu popoludní 12. januára. Mladú ženu, ktorá si bola zabehať, našli podľa polície zbitú a udusenú.
debata (6)

Samotný súdny proces sa začne v Dubline v utorok a očakáva sa, že bude trvať približne päť týždňov, informovala agentúra AFP.

Írsko, učiteľka Ashling Murphyová Čítajte viac Z vraždy učiteľky v Írsku obvinili Slováka

Učiteľku základnej školy a hudobníčku Ashling Murphyovú (23) zavraždili vlani v januári, keď si bola zabehať pozdĺž kanála neďaleko mesta Tullamore v strednej časti Írska. Z vraždy následne obvinili v súčasnosti 33-ročného slovenského občana Jozefa Pušku žijúceho v Tullamore.

Puškovi v pondelok na trestnom súde v Dubline prečítali obžalobu a porota zložila prísahu. Obžalovaný následne prostredníctvom tlmočníka vyhlásil, že je „nevinný“, informovali írske médiá.

Vražda Murphyovej, ku ktorej došlo za bieleho dňa, Írsko šokovala, pripomína AFP. Prípad zarezonoval aj v susednej Británii, kde došlo v rovnakom čase k sérii vrážd, ktoré upriamili pozornosť na násilie páchané na ženách.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Írsko #vražda