„Aktuálne zasahujeme pri zrážke vlaku a nákladného vozidla na železničnom priechode na Divišovej ulici v Olomouci,“ uviedla polícia. Podľa záchranárov boli štyri osoby transportované do nemocnice, dve osoby sa nadýchali splodín horenia, jedna cestujúca utrpela pomliaždenie krčnej chrbtice a vodič kamiónu utrpel úraz hlavy s otrasom mozgu.
Podľa servera Novinky.cz sa nehoda stala približne o 8.20 hod. Nákladné auto začalo po náraze s vlakom horieť a z miesta aktuálne stúpa hustý čierny dym. Na mieste sú všetky zložky integrovaného záchranného systému.
„Vďaka rýchlej reakcii vlakvedúceho a rušňovodičky boli všetci cestujúci včas evakuovaní. Podľa zatiaľ dostupných informácií sú naši kolegovia v starostlivosti lekárov,“ uviedli na sociálnej sieti X České dráhy.
Podľa informačného profilu českej Správy železníc Datel nehoda spôsobila meškanie vlakov prechádzajúcich cez Olomouc. Odklonená je aj MHD.