USA vydali zriedkavé celosvetové varovanie pre svojich občanov

Americké ministerstvo zahraničných vecí vydalo vo štvrtok zriedkavé celosvetové varovanie pre všetkých občanov USA zdržiavajúcich sa v zahraničí. Vyzýva ich na zvýšenú opatrnosť v dôsledku možných teroristických útokov.

19.10.2023 20:45
USA / vlajka / Foto: ,
debata (9)

USA upozorňujú na „narastajúce napätie na rôznych miestach sveta, možné teroristické útoky, protesty či násilné činy proti občanom a záujmom USA“. Ministerstvo zároveň odporúča všetkým občanom USA opustiť Libanon a Izrael. Odísť povolilo aj niektorým štátnym zamestnancom a ich rodinám.

Prílet slovenského špeciálu z Izraela.

Video
Vládny špeciál priviezol na bratislavské...
Vládny letecký špeciál na repatriáciu Slovákov...
+14Ľudia, ktorých na Slovensko z Izraela priviezol...

Výstraha prichádza v čase, keď na celom Blízkom východe vypukli protesty v súvislosti s vojnou medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas. Mnohí demonštranti sa zamerali na sídla diplomatických zastúpení Spojených štátov.

Naposledy vydali USA takéto varovanie v auguste minulého roka po zabití vodcu teroristickej siete al-Káida Ajmana Zawahrího. Varovali vtedy, že „stúpenci tejto siete alebo s ňou spojených teroristických organizácií môžu zaútočiť na zariadenia, personál alebo občanov USA“.

Palestínčania / Ranení / al-Shifa / Gaza / Čítajte viac Gaza ako Kartágo? Izrael trvá na zničení Hamasu
9 debata chyba
Viac na túto tému: #terorizmus #USA