Putin je starý a Medvedev 'malý šmejd'. Ruský politológ povedal, kedy sa Moskva rozpadne

Ruský politológ a propagandista Jevgenij Satanovskij opäť spustil ostrú vlnu kritiky a spŕšku nadávok. Tentoraz najskôr na hovorcu ruského ministerstva zahraničných vecí a potom aj samotného exprezidenta Dmitrija Medvedeva a súčasného podpredsedu Bezpečnostnej rady Ruska, ktorý je podľa jeho slov 'malý a slabý šmejd'. Satanovskij zároveň v rámci svojho vysielania predpovedal rozpad Ruska.

23.10.2023 11:14
Putin, Medvedev, Kremeľ, Moskva, Rusko Foto: , ,
Ruský prezident Vladimir Putin a podpredseda Bezpečnostnej rady Ruska Dmitrij Medvedev.
debata (68)

Správu priniesol portál iDnes.cz. „Pre našu krajinu nastane‚ čas X', teda možnosť rozpadu, niekedy v 30. rokoch,“ vyjadril sa o Rusku Satanovskij v rámci svojho domáceho vysielania, uviedla ukrajinská agentúra Unian. Satanovskij tiež vyslovil predpoklad, že Rusku v budúcnosti bude chýbať silný vodca.

Ruský prezident Vladimír Putin ‚nie je večný‘ a starne, povedal politológ. Označil ho za silného vodcu, dodal však, že silní vodcovia si za svojich následníkov vyberajú slabých ľudí. „Takže (Putin) na svoje miesto dosadí nejakého malého, slabého šmejda. Medvedev toho bol príkladom,“ vyhlásil Satanovskij.

Medvedev si s Putinom v rokoch 2008 až 2012 ‚vymenili funkcie‘. Prezident totiž podľa ústavy nemohol byť zvolený tretíkrát v rade, svojho spojenca Medvedeva si tak vybral ako svojho nástupcu za stranu Jednotné Rusko a sám sa neskôr stal predsedom vlády.

Vladimir Milov: Rusko pod vedením Putina nie je také, ako si Slováci myslia
Video
Bol svedkom vzostupu ruského vodcu Vladimíra Putina ku moci. Vtedy Vladimir Milov pôsobil ako viceminister energetiky, po rokoch sa stal opozičným politikom a časom bol donútený z vlasti odisť. V rozhovore pre denník Pravda vysvetli, prečo prikláňanie k Rusku neprenesie Slovákom žiadne výhody. / Zdroj: TV Pravda

Politológ a propagandista dostal zákaz vystupovania v ruskej televízii po tom, čo urážal hovorkyňu ministerstva zahraničných vecí Mariju Zacharovovú. Nazval ju "uchľastanou štetkou“ a obvinil ju z antisemitizmu.

Marija Zacharovová Čítajte viac Štetka s kladným vzťahom k alkoholu, povedal expert o Zacharovovej. Kremeľský propagandista sa ruskej diplomacii ospravedlnil
68 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #Vladimir Putin #Dmitrij Medvedev #vojna na Ukrajine #Jevgenij Satanovskij