Veliteľ Sibírskeho práporu: Sme Rusi a zničíme každého, kto podporuje Putina. Niet viac fašistického štátu ako Rusko

Ruskí prebehlíci na tajnom mieste v Kyjevskej oblasti podstupujú vojenský výcvik. Ako referuje web news.sky.com, sibírsky prápor bojuje na strane Ukrajiny a tvoria ho Rusi. Tento prápor vytvoril bývalý dôstojník ruskej vojenskej rozviedky s cieľom narušiť ruské aktivity.

25.10.2023 11:08
vojna na Ukrajine, Charkov Foto: ,
Vojaci na cvičení neďaleko frontovej línie v oblasti Charkova na Ukrajine koncom februára.
debata (174)

Zakladateľ Vladislav Ammosov, ktorý slúžil 15 rokov v ruskej armáde, pre rozhlasovú stanicu Slobodná Európa povedal, že jeho prápor je „pripravený okamžite nasadiť na ruské územie ako súčasť sabotážnej a prieskumnej skupiny a zničiť nepriateľov“ podporujúcich Putina a jeho spojencov.

Rusi sa skoro v Kachovke utopili. Ukrajinci ich museli zachrániť
Video
Ukrajinské špeciálne jednotky zachraňovali ruských okupantov po výbuchu Kachovky. / Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

„Som pripravený ísť na územie Ruska a zničiť tam nepriateľov. Nepriatelia mojej vlasti sú tí, ktorí podporujú tamojšiu vládu. Moji krajania sa stali služobníkmi temných síl.“

Nepodložené tvrdenia Moskvy, že fašisti ovládli Ukrajinu, sú pre veliteľa pohoršujúce. „Niet viac fašistického štátu ako Rusko,“ povedal pre portál Slobodná Európa.

Ammosov povedal, že jednotka je plná disidentov z rôznych etník, ktorí tvrdia, že s etnickými menšinami sa v Rusku zaobchádza ako s občanmi druhej kategórie. Predchádzajúce správy tiež naznačovali, že sú nadmerne zastúpení v bojových stratách Ruska.

Hovorí, že ako etnický Jakut, často zažíval rasizmus a šovinizmus zo strany etnických Rusov. Povedal, že nie je nezvyčajné, keď ho v ruských mestách zastaví polícia alebo ním opovrhujú okoloidúci.

Rusko, vojna na Ukrajine, Ukrajina Čítajte aj Partizáni zabili v Mariupoli viac ako 40 ruských vojakov, otrávili ich jedlom a alkoholom

„Keď som išiel do Moskvy a vošiel na stanicu metra, okamžite ma zastavili. Zachránili ma iba doklady. Zaobchádzali so mnou ako s človekom druhej kategórie,“ hovorí Ammosov. „Odkedy som na Ukrajine, nikdy ma nepožiadali o pas, nikdy ma nezastavila polícia“ dodal.

Povedal, že bol ešte viac rozčarovaný, keď sa Putinovo Rusko stalo čoraz autoritatívnejším.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor Čítajte aj Ruskí partizáni vyzývajú vagnerovcov na pomstu. Bojujte za Ukrajinu, neslúžte im ako psi, odkázal veliteľ
174 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #partizáni #Ukrajina #diverzanti #vojna na Ukrajine