Mal šéfovať bábkovej vláde, dvakrát ho postrelili. Carjova chcela zabiť SBU

Piatkový pokus o atentát na proruského politika Oleha Carjova je výsledkom „špeciálnej operácie Bezpečnostnej služby Ukrajiny (SBU), informuje ukrajinské vysielanie BBC, ktoré sa odvoláva na zdroj v ukrajinských ozbrojených silách.

28.10.2023 13:27
SBU Foto: ,
Príslušník Bezpečnostnej služby Ukrajiny (SBU) vstupuje do budovy počas operácie na zatknutie podozrivých ruských kolaborantov v Charkove na Ukrajine vo štvrtok 14. apríla 2022.
debata (51)

„Už dlho je na zozname zradcov, ktorí sa musia zodpovedať za svoje zločiny. Carjov je úplne legitímny cieľ. Nie je to len fanatik ‚ruského sveta‘, ale človek, ktorý osobne prišiel s ruskými tankami dobyť Kyjev,“ cituje BBC zdroj z prostredia SBU.

Tvrdé boje pri Avdijivke: Rusi prišli o ťažkú techniku
Video

Zdroj tiež potvrdil informáciu ruských telegramových kanálov, že Carjov bol dvakrát postrelený, i to, že jeho stav je kritický. K atentátu došlo v prímorskom letovisku Jalta na anektovanom Krymskom polostrove, kde Carjov vlastní sanatórium.

Bývalého poslanca ukrajinského parlamentu Carjova Moskva údajne pripravovala na to, aby po ruskej invázii viedol bábkovú vládu v Kyjeve. Carjov tieto špekulácie odmietol, keď o nich informoval denník Financial Times s odvolaním sa na americké tajné služby.

duginová Čítajte viac Duginovú zabila ukrajinská SBU. Americká CIA im napomáha, atentáty ich však znepokojujú

Po Carjovovi je od roku 2014 na Ukrajine vyhlásené pátranie a v neprítomnosti bol odsúdený na 12 rokov väzenia.

51 debata chyba
Viac na túto tému: #atentát #SBU #vojna na Ukrajine