Pád lešenia na stavenisku v Hamburgu si vyžiadal najmenej troch mŕtvych

Traja robotníci dnes zomreli na stavbe v nemeckom Hamburgu, keď sa zo zatiaľ nevyjasnených príčin zrútilo lešenie vo výťahovej šachte, na ktorom pracovali. Hovorca hasičov podľa agentúry DPA spresnil pôvodnú bilanciu, kedy hovoril o piatich mŕtvych. Nespresnený počet robotníkov je však ďalej nezvestný.

30.10.2023 12:25 , aktualizované: 14:19
debata

Robotníci sa zrútili z ôsmeho poschodia a časti lešenia sa v šachte nahromadili od prízemia až po úroveň druhého poschodia. Kvôli tomu je pátranie po nezvestných komplikované. „Je tam veľké množstvo komponentov, ktoré treba zabezpečiť, aby sme sa poschodie po poschodí dostali až dole,“ opísal hovorca hasičov. Zatiaľ sa podarilo vyprosiť jedného muža, ktorý utrpel ťažké zranenia.

Lešenie bolo vo výťahovej šachte v budúcom komplexe, ktorého súčasťou bude obchodná pasáž, gastronomické podniky, kancelárie a hotely. Hotový má byť na budúci rok na jar. Podľa agentúry DPA ide o najväčšie stavenisko v severonemeckom prístavnom meste.

Na miesto sa zišlo 60 záchranárskych vozidiel, priletel vrtuľník. Asi 700 robotníkov muselo kvôli nešťastiu stavbu dočasne opustiť. Prípad vyšetruje polícia.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #lešenie #Hamburg #robotníci