Francúzski policajti strieľali na ženu, ktorá sa vyhrážala, že sa odpáli

Parížski policajti postrelili v utorok ženu, ktorá sa v prímestskom vlaku vyhrážala cestujúcim a odmietla poslúchnuť výzvy polície. TASR o tom informuje podľa správ agentúr AP a AFP.

31.10.2023 12:15
debata (9)

Na ženu, ktorá mala zahalenú tvár, upozornil políciu jeden z cestujúcich. Podľa svedkov okrem vyhrážok vykrikovala aj frázu „Alláhu akbar“ (Boh je najväčší).

Zdroj z prostredia polície, ktorý si želal ostať v anonymite, pre agentúru AFP povedal, že policajtom sa podozrivú ženu podarilo izolovať na parížskej stanici metra Bibliotheque Francois Mitterrand, ktorú evakuovali. Dodal, že strieľať sa rozhodli pre obavy o svoju bezpečnosť.

Ako bojovať s teroristami z organizácie Islamský štát?
Video
Stredná Európa nie je terčom islamistických radikálov. Je to aj preto, že v jej krajinách nežijú veteráni bývalých džihádistických vojen. Hovorí to poľský expert na terorizmus a autor knihy Človek s malou bombou Kacper Rekawek. V organizácii GLOBSEC pripravuje medzinárodnú štúdiu, ktorá mapuje, ako sú prepojené svety zločincov a teroristov. Odpovedal aj na otázku, ako sa zmenila hrozba v podaní radikálov z organizácie Islamský štát, keď extrémisti stratili územia v Iraku a Sýrii.

Žena sa vyhrážala, že sa odpáli, uviedla parížska prokuratúra. Dodala, že policajti žene jedným výstrelom spôsobili život ohrozujúce zranenie.

Polícia spustila dve vyšetrovania – jedno sa týka konania ženy a ďalšie sa zaoberá tým, či mali policajti dôvod na použitie zbrane, ozrejmila prokuratúra.

útok nožom Čítajte aj Útočník na škole vo francúzskom Arrase zabil nožom učiteľa, ďalších ľudí zranil

Vo Francúzsku od 13. októbra platí najvyšší stupeň výstrahy pred teroristickými útokmi. Vláda ho vyhlásila v súvislosti s útokom, ku ktorému došlo na strednej škole v meste Arras.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #terorizmus #streľba #Paríž #Francúzko