Trumpov syn na súde poprel účasť na finančných záznamoch svojho otca

Eric Trump vo štvrtok pred súdom poprel svoju účasť na finančných záznamoch svojho otca, bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Exprezident a jeho dvaja synovia sú v občianskom procese obvinení z podvodu pri ohodnocovaní nehnuteľností. TASR správu prevzala z agentúry AP.

03.11.2023 09:33
Eric Trump Foto: ,
Eric Trump, syn bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, počas súdu 2. novembra 2023 v New Yorku.
debata

„Nikdy som sa nezúčastňoval a ani nepracoval na finančných záznamoch môjho otca,“ uviedol Eric Trump, jeden z výkonných riaditeľov rodinnej spoločnosti Trump Organization. Neskôr sa však pokúšal vysvetliť e-mail spred viac než desiatich rokov, v ktorom ho žiadali o informácie k finančným záznamom jeho otca. Jeden z vrcholných manažérov Trump Organization pred súdom uviedol, že Eric Trump bol účastníkom videohovoru o finančných záznamoch svojho otca v roku 2021. Exprezidentov syn si na to nespomína. „Denne som účastníkom tisícov hovorov,“ povedal.

Žalobu na Trumpa a jeho synov Donalda mladšieho a Erica podala v septembri 2022 generálna prokurátorka štátu New York Letitia Jamesová. Podľa nej poskytovali bankám a poisťovniam „hrubo nafúknuté“ údaje, aby si zabezpečili pôžičky a poistné krytie. Exprezident i jeho synovia pochybenie odmietajú.

Donald Trump mladší v stredu pred súdom poprel účasť na finančných záznamoch svojho otca. Jeho otec má pred súdom vypovedať v pondelok 6. novembra, exprezidentova dcéra Ivanka Trumpová v stredu 8. novembra. Odvolací súd vo štvrtok zamietol jej žiadosť o presunutie výpovede na neskôr.

Donald Trump starší sa v súčasnosti uchádza o nomináciu Republikánskej strany pre prezidentské voľby v roku 2024. Jamesová i sudca Arthur Engoron, ktorý konanie s Trumpovcami vedie, sú Demokratmi.

debata chyba
Viac na túto tému: #Donald Trump