Tragédia v Rakúsku: Pri páde malého lietadla zomreli štyria ľudia

Štyri obete si vyžiadal vo štvrtok poobede pád malého lietadla v regióne Lungau v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. Informuje o tom agentúra APA.

03.11.2023 09:40
lietadlo, rakúsko Foto:
debata

Nešťastie sa odohralo v obci Sankt Andrä v okrese Lintsching, pričom lietadlo spadlo uprostred lesa v strmom a ťažko prístupnom teréne.

Ako uvádza denník Kronen Zeitung, lietadlo letelo z Chorvátska. Krátko po tretej hodine popoludní sa za nejasných okolností dostalo do problémov, čo napokon viedlo k jeho zrúteniu. Záchranné zložky zalarmoval svedok, ktorý počul náraz. Podľa svedka išlo o motorový vetroň.

Záchranné práce trvali aj po polnoci, situáciu v ťažko prístupnom teréne komplikovalo nepriaznivé počasie a vytrvalý dážď.

Podrobnosti o lietadle a jeho posádke doposiaľ neboli známe. Na záchranných prácach sa okrem Červeného kríža podieľali aj rakúski hasiči, polícia a horská záchranná služba.

Krajinský kriminálny úrad v Salzburgu a experti na leteckú dopravu začali skúmať vrak lietadla v záujme zistenia presnej príčiny havárie, píše Kronen Zeitung.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #nehoda lietadla