Rukojemnícka dráma na letisku v Hamburgu sa skončila. Muž je v rukách polície

Polícia na letisku v Hamburgu dnes popoludní zadržala muža, ktorý tam od sobotného večera držal svoju dcéru ako rukojemníčku. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti X. Dieťa je podľa všetkého v poriadku. V pozadí prípadu, kvôli ktorému bola úplne zastavená prevádzka na letisku, boli zrejme spory rodičov dievčaťa o opatrovníctvo.

04.11.2023 22:23 , aktualizované: 05.11.2023 15:02
nemecko hamburg letisko Foto: ,
Policajné vozidlá a sanitky na letisku v nemeckom meste Hamburg.
debata (11)

„Podozrivý spolu s dcérou opustil auto. Zásahové sily ho bez odporu zadržali. Vyzerá to, že dieťa nie je zranené,“ uviedla polícia, ktorá s mužom dlhé hodiny vyjednávala.

35-ročný muž v sobotu autom prerazil bránu letiska a zastavil na letiskovej ploche. Vozidlo zaparkoval pri lietadle spoločnosti Turkish Airlines a podľa polície z vozidla vyhodil niekoľko zápalných fliaš. Hasiči z bezpečnostných dôvodov lietadlo postriekali vodou. Dnes polícia uviedla, že otec s dievčaťom sedí v aute.

Podľa agentúry DPA jeho konanie pravdepodobne súviselo so sporom o opateru, muž chcel s dcérou odletieť do Turecka, odkiaľ pochádza. Matka dieťaťa predtým kontaktovala políciu kvôli možnému únosu svojej dcéry. Dnes prišla na letisko a sledovala vývoj situácie. Pomáhal jej krízový intervenčný tím.

Premávka na letisku sa úplne zastavila v sobotu po 20.00 h, rušenie a odkláňanie letov sa dotklo viac ako 3000 cestujúcich. Polícia nechala vypratať aj oba terminály. Za dnešné dopoludnie letisko muselo zrušiť ďalších 126 letov a ďalších päť presmerovať inam. Za celý dnešok malo letisko v Hamburgu odbaviť skoro 290 letov s 34 500 cestu­júcimi, píše agentúra DPA.

Vedenie hamburského letiska napriek terajšiemu incidentu s rukojemníkom nevidí žiadne nedostatky v zabezpečení areálu. Zodpovedá podľa neho predpisom, a je aj prísnejšie. Napriek tomu pri veľkosti letiska, ktorá zodpovedá 800 futbalovým ihriskám, nemožno podľa jeho vedenia vylúčiť, že „sa môže niekomu pomocou hrubého násilia podariť dostať sa do zabezpečeného priestoru“.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #Hamburg