Biden zaostáva za Trumpom v kľúčových štátoch

Rok pred prezidentskými voľbami v USA má súčasný prezident Joe Biden vo viacerých kľúčových štátoch výrazne nižšiu podporu než jeho predchodca a pravdepodobný vyzývateľ Donald Trump. Ukazujú to výsledky prieskumu zverejnené v nedeľu, informuje TASR podľa agentúry AFP.

05.11.2023 18:31
Donald Trump a Joe Biden Foto:
Donald Trump a Joe Biden.
debata (27)

V piatich štátoch USA, ktoré mu vo voľbách v roku 2020 pomohli poraziť Trumpa, zaostáva o štyri až desať percent, vyplýva z prieskumu denníka The New York Times a univerzity Sienna College.

Je čas NATO! Čaputová ako pilotka, defilé lídrov aliancie v 'bojovej' verzii
Video

Viac ako 70 percent respondentov v závere októbra a začiatkom novembra uviedlo, že 80-ročný Biden je príliš starý na to, aby bol prezidentom. Sedemdesiatse­demročného Trumpa považuje za príliš starého len 19 percent opýtaných.

Respondenti hodnotili Trumpa lepšie v oblastiach ekonomiky, imigrácie a vojny medzi Izraelom a hnutím Hamas, Bidena zasa v otázke demokracie.

Myslel si, že nikam neodchádza, a predsa. Republikán McCarthy končí na čele Snemovne reprezentantov
Video

Viac voličov by hlasovalo za Trumpa v štátoch Nevada, Georgia, Arizona, Michigan a Pensylvánia, zatiaľ čo Biden viedol o dve percentá v štáte Wisconsin.

Trumpa podľa prieskumu preferuje väčšina žien, pričom Bidenov náskok medzi voličmi mladšími ako 30 rokov sa napriek ich silnej podpore tohto demokratického politika v posledných voľbách zmenšil na jediný percentuálny bod.

Bidenov volebný tím v reakcii na prieskum uviedol, že predpovede rok pred voľbami „zvyknú o rok neskôr vyzerať trocha inak“.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Donald Trump #prezident Joe Biden