Trumpovci svorne popierajú vedomosť o finančných záznamoch otca

Dcéra bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, Ivanka Trumpová, pred súdom uviedla, že neprišla do kontaktu s finančnými záznamami svojho otca. Exprezident i jeho dvaja starší synovia Donald Trump mladší a Eric Trump v spojitosti s týmito záznamami čelia v občianskom procese obvineniam z podvodu s nehnuteľnosťami. TASR správu prevzala z agentúry AP a webovej stránky stanice CNN.

08.11.2023 23:44
trump Foto: ,
Ivanka Trumpová prichádza do súdnej siene počas procesu proti bývalému prezidentovi Donaldovi Trumpovi na Najvyššom súde v New Yorku, v stredu 8. novembra 2023.
debata (1)

„Nespomínam si na žiadnu diskusiu o finančných záznamoch,“ uviedla. Povedala však, že si spomína na viacero záležitostí zo stretnutia v roku 2011, ktoré sa vzťahovalo na plány rodinnej spoločnosti Trump Organization v oblasti obnovy historickej budovy pošty vo Washingtone, píše AP. Tiež pripomenula rokovania v spojitosti s renováciou hotela Plaza v New Yorku.

Po skončení výpovede sa Ivanka Trumpová podrobila krížovému výsluchu, píše stanica CNN.

Žalobu na Trumpa a jeho synov podala v septembri 2022 generálna prokurátorka štátu New York Letitia Jamesová. Podľa nej poskytovali bankám a poisťovniam „hrubo nafúknuté“ údaje, aby si zabezpečili pôžičky a poistné krytie. Exprezident i jeho synovia pochybenie odmietajú.

Donald Trump Čítajte viac Banánová Amerika? Trump túži byť prezidentom, aby sa pomstil

Donald Trump mladší i Eric Trump minulý týždeň pred súdom účasť na finančných záznamoch svojho otca popreli. V pondelok tak urobil aj ich otec.

Trumpovi a jeho synom v prípade usvedčenia nehrozí trest odňatia slobody, pretože ide o civilné konanie, pripomína CNN. Ohrozené sú však ich obchodné aktivity v štáte New York. Prokurátor sa usiluje dosiahnuť rozpustenie ich spoločností, dodáva CNN.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Donald Trump #Ivanka Trumpová