Zbraň pri hlave a bruchu. Štáb Českej televízie prepadli pri natáčaní v San Franciscu

Štáb Českej televízie bol prepadnutý a okradnutý pri nakrúcaní v americkom San Franciscu, kde sa uskutoční schôdzka prezidenta Joea Bidena s jeho čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom. Podľa zástupcu šéfredaktora ČT Martina Řezníčka sú reportéri v poriadku.

14.11.2023 09:57
debata
Dínom-dánom. Takto jazdila opitá vodička z východu
Video

Prepadnutie sa odohralo v nedeľu pred slávnym kníhkupectvom City Lights Bookstore, uviedol v pondelok denník The San Francisco Standard. Podľa neho členovia štábu polícii oznámili, že z auta vystúpili traja ozbrojení ľudia a donútili ich odovzdať vybavenie. Trojica následne utiekla svojim vozidlom.

Sanfranciská polícia vo vyhlásení uviedla, že prípad vyšetruje oddelenie lúpeží. Z olúpeného štábu ČT denník identifikoval kameramana Milana Noska a zahraničného spravodajcu v USA Bohumila Vostala. Hodnota ukradnutého vybavenia činí 18 000 dolárov.

„Môjmu kameramanovi mierili pištoľou na brucho, mne na hlavu,“ popísal podľa iDnes.cz incident Vostal.

„Obaja sú v poriadku as náhradnou technikou pokračujú v práci,“ uviedol k incidentu v pondelok večer Rezníček na sociálnej sieti X. Vostal neskôr poďakoval za podporu a povedal, že štáb je v San Franciscu kvôli stredajšej schôdzke Bidena so Si Ťin-pchingom.

Na mol opitý vodič v centre Žiliny zdemoloval plot a nabúral do vedenia. Z auta ho museli vyťahovať
Video

Podľa denníka vrhá prípad zlé svetlo na San Francisko, ktoré sa už tak stretáva s negatívnou publicitou v súvislosti s kriminalitou, bezdomovectvom a užívaním drog. V posledných rokoch boli v meste okradnutí aj iní novinári, vrátane štábu televízie CNN, ktorému v marci pred radnicou vykradli auto pri nakrúcaní reportáže o zločinnosti v San Franciscu, pripomína denník.

debata chyba
Viac na túto tému: #USA #San Francisco #prepadnutie #Česká televízia