Albánski opoziční poslanci opäť narušili zasadnutie parlamentu. Jedna zo svetlíc spôsobila požiar

Albánski opoziční zákonodarcovia v pondelok opäť narušili zasadnutie parlamentu na protest proti tomu, že vláda socialistov je podľa nich čoraz autoritatívnejšia.

20.11.2023 14:50
albánsko parlament Foto: ,
Demokratickí zákonodarcovia zapálili svetlice počas zasadnutia parlamentu v Tirane v Albánsku 20. novembra 2023.
debata (2)

Demokratickí zákonodarcovia zapálili svetlice a nahromadili stoličky uprostred sály v momente, keď premiér Edi Rama zasadol na svoje miesto, aby hlasovali o budúcoročnom rozpočte.

Jedna zo svetlíc vyvolala malý požiar, ktorý opoziční poslanci uhasili. Opozícia chce zriadiť parlamentné vyšetrovacie komisie, ktoré by vyšetrovali údajné prípady korupcie týkajúce sa Ramu a ďalších najvyšších vládnych predstaviteľov.

Farebnú dymovú bombu zapálenú opozičným... Foto: TASR/AP
Albánsko parlament Farebnú dymovú bombu zapálenú opozičným poslancom Ervinom Salianjim vidno na schôdzi parlamentu v Tirane v Albánsku 2. novembra 2023.

Ľavicoví socialisti, ktorí majú v 140-člennom parlamente 73 kresiel, v zásade hlasovali rýchlo a schôdzu ukončili v priebehu piatich minút. Diskusia o jednotlivých rozpočtových položkách sa očakáva koncom tohto týždňa.

Polizia / Taliansko / Carabinieri / Čítajte aj V Taliansku zatkli bývalého albánskeho generálneho prokurátora, bol na úteku
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Albánsko