Opitý muž sa ukryl v podvozku kamióna. Nechtiac precestoval 400 kilometrov

Istý opitý Austrálčan sa ukryl do podvozku nákladného auta, pričom dúfal, že sa mu tak podarí precestovať zadarmo niekoľko desiatok kilometrov. Vodič však dlho nezastavoval a čierny pasažier sa napokon ocitol o stovky kilometrov kilometrov severnejšie, než zamýšľal, píše v stredu agentúra DPA.

23.11.2023 12:29
kamión Foto: ,
Ilustračná snímka
debata

Štyridsaťtriročný muž dúfal, že sa mu podarí z podvozku zoskočiť na „červenej“, niekde na diaľnici Pacific Highway vo východnej Austrálii. Vodič kamiónu mal však na semaforoch opakovane šťastie na „zelenú“, čo mu umožnilo pokračovať v stovky kilometrov jazde bez zastavenia.

Čierny pasažier tak napokon musel vydržať približne 400 kilometrov jazdy v riskantnej polohe, a síce visiac na kovovom ráme zhruba len pol metra nad cestou. Pôvodne pritom dúfal, že sa mu podarí cestovať zadarmo približne polhodinu do mesta Coffs Harbour v austrálskom štáte Nový Južný Wales. Ocitol sa však až v prímorskom meste Gold Coast v štáte Queensland.

Vodič nákladného auta si totiž spravil prestávku až po zhruba štyroch hodinách jazdy a s úžasom tak sledoval, ako sa mu zrazu z podvozku vynoril čierny pasažier. Ten následne dostal pokutu vo výške 288 austrálskych dolárov (173 eur) a polícia ho odviedla na železničnú stanicu, z ktorej ho následne čakala dlhá spiatočná cesta domov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Austrália