Sneh a poľadovica zasiahli viaceré časti Nemecka, hlásia obete

Sneh a poľadovica ovplyvnili počas pondelka a utorka dopravu vo viacerých častiach Nemecka a zvýšil sa aj počet nehôd na šmykľavých uliciach. Najmenej dvaja ľudia prišli o život.

28.11.2023 17:28
Nemecko Počasie Doprava Sneženie Foto: ,
Polámané stromy zatarasili cestu, ktorú lemuje les neďaleko Frankfurtu nad Mohanom počas hustého sneženia v utorok 28. novembra 2023.
debata

Muž vo veku 71 rokov zomrel v pondelok večer po čelnej zrážke na zasneženej ceste v okrese Schwäbisch Hall v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko na juhozápade krajiny. Vodička vo veku 54 rokov prišla o život v západonemeckom Porýnii-Falcku po úraze na poľadovici.

Sneh narobil problémy na cestách v okrese Trebišov
Video

Zvýšený počet nehôd na cestách či zranení z dôvodu počasia hlásili aj v Berlíne a spolkovej krajine Brandenbursko. V Sasku-Anhaltsku v strednej časti Nemecka sa zrútil do priekopy školský autobus so 16 deťmi. Jedno z nich podľa polície utrpelo zranenia. Na niektorých vlakových tratiach hlásili meškania.

Zvolen, počasie, sneh, sneženie, doprava Čítajte viac Východ a stred Slovenska potrápil sneh. Šoféri hromžia, cestári sú v teréne

Polícia zasahovala pri viacerých nehodách v spolkových krajinách Severné Porýnie-Vestfálsko na západe i v susednom Hesesku. Obzvlášť napätá bola situácia v hesenskom okrese Rheingau-Taunus, kde hlásili padajúce stromy a úrady zriadili krízový štáb na koordináciu situácie. V oblasti nasadili aj hasiči a úrady obyvateľov vyzvali, aby sa počas utorka zdržiavali doma.

Sneh a sneh. V utorok sa mu na mnohých miestach nevyhnete
Video

Letisko vo Frankfurte nad Mohanom v Hesensku v pondelok z dôvodu hustého sneženia zrušilo 161 z 1 031 p­lánovaných odletov a príletov. Tieto zmeny ovplyvnia aj utorkový harmonogram a očakáva sa rušenie ďalších letov.

Na snímke osobné a nákladné auto jazdia cez...
Na snímke osobné autá a nákladné auto jazdia...
+18Na snímke snežný pluh odhŕňa sneh po rannom...

Husté sneženie má vo viacerých oblastiach na severe Nemecka a v oblasti Baltského mora pretrvať aj v nasledujúcich dňoch. Teplota na horách na východe a juhovýchode krajiny môže klesnúť až na mínus desať stupňov Celzia.

debata chyba