Východ slnka a more na Faerských ostrovoch majú svoje neopakovateľné čaro. Fanúšik Slovana zachytil ich krásu

Na zápas Európskej konferenčnej ligy medzi Klaksvíkom a Slovanom Bratislava vycestoval fanúšik a zároveň náš mReportér Tomáš. Poslal nám zábery na more pri východe slnka z mesta Tórshavn, ktoré je hlavným mestom dánskeho autonómneho regiónu Faerské ostrovy. Nachádza sa na juhu súostrovia na ostrove Streymoy, v ktorom žije vyše 19 tisíc obyvateľov.

30.11.2023 05:00
Faerské ostrovy Foto:
Ilustračné foto.
debata

V okolí mesta, tak ako aj na celých Faerských ostrovoch prevláda oceánske, mierne chladné podnebné pásmo, ktoré je charakteristické malými zmenami teplôt medzi zimou a letom, či dňom a nocou. Torshavn v preklade znamená “Thorov prístav”. Názov mesta je odvodený od boha hromu a blesku v rámci severskej mytológie – Thóra a slova Havn, čo v preklade znamená prístav.

„Je to nádherné mesto, ktoré sa oplatí navštíviť a vidieť na vlastné oči,“ vyjadril svoje pocity Tomáš.

Video nám poslal náš čitateľ cez aplikáciu mReportér. Staňte sa našim mReportérom aj vy. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu.

Faerské ostrovy - Tórshavn
Video
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Vianočné trhy, Bratislava, mReportér Čítajte viac V Bratislave otvorili vianočné trhy. Prvé dni prišli masy ľudí, prekvapila cena punču
debata chyba
Viac na túto tému: #Faerské ostrovy #mREPORTÉR