Pri táboráku zomrelo 12 ruských profesionálnych vojakov. Popravila ich vlastná strela

Dvanásť ruských profesionálnych vojakov prišlo o život na cvičisku Kuzminskij v Rostovskej oblasti, susediacej s Ukrajinou. Príslušníci námornej pechoty si počas prestávky na obed založili oheň blízko vyloženej munície a jeden z nábojov do pancierovky RPG-7 upadol do ohňa a explodoval, napísal server Meduza.

01.12.2023 11:00
debata (29)

O nešťastí, ktoré sa stalo na začiatku novembra, dnes najprv informoval ruský portál 161.ru s odvolaním sa na tri na sebe nezávislé anonymné zdroje z bezpečnostných zložiek, armády a vyšetrovateľov. O výbuchu ho hneď nasledujúci deň informoval jeden z prítomných vojakov, no až teraz sa portálu podarilo túto informáciu potvrdiť z ďalších zdrojov.

Blinken: Mocná ruská armáda? Je iba druhá najsilnejšia na Ukrajine
Video
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v prejave v Helsinkách povedal, že len za posledných šesť mesiacov vojny zaznamenalo Rusko 100-tisíc obetí. / Zdroj: Ministerstvo zahraničia USA

Na mieste zahynulo osem vojakov, ďalších osem utrpelo zranenia. Štyria zranení napokon zomreli v nemocnici. Všetci pochádzali z Vladivostoku, s armádou mali profesionálny kontrakt. V čase explózie sa na cvičisku nachádzal veliteľ Tichooceánskeho loďstva ruského vojenského námorníctva. Následne sa začalo vyšetrovanie.

vojna na Ukrajine, Mariupol Čítajte aj Etnické konflikty v ruskej armáde majú fatálne dôsledky. Schyľuje sa k ďalším

Ani vyšetrovacie orgány, ani ruské ministerstvo obrany o výbuchu na polygóne Kuzminskij neinformovali. Správu portálu 161.ru však prevzali ďalšie ruské médiá, vrátane tých z Vladivostoku.

rusko Čítajte aj Bilboard v Rusku ukazoval po sebe reklamy na službu v armáde a pohrebný ústav

Pancierovka RPG-7, vyrábaná od začiatku 60. rokov minulého storočia, bola zavedená do výzbroje desiatok krajín, vrátane Československa. Používa sa dodnes a jej vylepšené verzie sa stále vyrábajú. Doteraz je súčasťou výzbroje českej armády aj Ozbrojených síl SR ako ručná protitanková výzbroj mechanizovaných jednotiek.

29 debata chyba
Viac na túto tému: #ruská armáda #vojna na Ukrajine