Sneh a ľad ochromili verejnú dopravu v Mníchove, ľudia spia vo vlakoch

Sneh a ľad ochromili v noci na sobotu verejnú dopravu v Mníchove. Nejazdili vlaky, autobusy ani električky, uviedla agentúra DPA. Časť cestujúcich v Mníchove a tiež v Ulme v Bádensku-Württembersku bola nútená prenocovať vo vlakoch. Problémy hlásia aj ďalšie oblasti na juhu Nemecka.

02.12.2023 07:26
Nemecko, počasie, Taurus Foto: ,
Autá sa pohybujú po zákrute v lese v regióne Taurus neďaleko Frankfurtu nad Mohanom v Nemecku v piatok 1. decembra 2023.
debata
Ľadový zamračený víkend na Slovensku. Je šanca, že aspoň niekde bude pekne?
Video

Železničný dopravca Deutsche Bahn (DB) uviedol, že prerušil spojenie na mnohých trasách v okolí bavorskej metropoly aj všetku dopravu z mníchovskej hlavnej stanice a na ňu. Dôvodom sú okrem iného stromy, ktoré popadali na trate. Náhradnú autobusovú dopravu kvôli počasiu a situácii na cestách dopravca neponúka.

Na hlavnej stanici v Ulme nemecké dráhy vlak, ktorý dorazil zo Stuttgartu, provizórne upravili na miesto, kde sa dá prespať. Nocovať môžu cestujúci, ktorým vynechal spoj, tiež vo vlaku na mníchovskej hlavnej stanici.

Počasie spôsobilo problémy aj na bavorských cestách, kde DPA hlási rad dopravných nehôd, z ktorých našťastie väčšina spôsobila len škody na vozidlách.

Meteorológovia očakávajú, že na juhu Nemecka bude snežiť do sobotňajšieho popoludnia. Na niektorých miestach majú byť snehové zrážky silné.

debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #Nemecko #Mníchov #sneženie