„Evidujeme správy o útokoch na USS Carney a komerčné plavidlá v Červenom mori. Informácie poskytneme, keď budú k dispozícii,“ uviedol Pentagón.
Britská armáda predtým informovala o podozrení, že v Červenom útoku došlo k dronovému útoku a výbuchom. Viac detailov však neposkytla.
Jemenskí šiitskí povstalci Húsíovia vzápätí podľa agentúry Reuters oznámili, že v Červenom mori vykonali dronový a raketový útok na dve izraelské plavidlá, ktoré ignorovali ich výzvy. Agentúra AP incident označuje za významnú eskaláciu v útokoch na plavidlá v blízkovýchodných vodách v súvislosti s takmer dva mesiace trvajúcou vojnou medzi Izraelom a palestínskym radikálnym hnutím Hamas v Pásme Gazy.
Pentagón neidentifikoval, odkiaľ podľa neho útok prišiel. Nemenovaný americký činiteľ ale AP povedal, že útok trval viac ako päť hodín a bol vedený z jemenského Saná. Podľa ďalšieho amerického zdroja torpédoborec najmenej jeden z útočných dronov zostrelil. V uplynulom období na lode v Červenom mori viackrát útočili jemenskí húsijskí povstalci podporovaní Iránom, ktorí v čase vojny v Pásme Gazy dronmi útočili aj na Izrael, píše AP.
Podľa agentúry AP môže najnovší incident v Červenom mori predstavovať eskaláciu v sérii námorných útokov na Blízkom východe spojených s vojnou medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.