Zasnežený vianočný Václavák v Prahe. Trhy odštartovali, porovnajte si ceny punču a jedla s Bratislavou

Vianočné trhy odštartovali už aj v Prahe. Stromčeky sa rozsvietili na viacerých miestach českého hlavného mesta. V sobotu 2. decembra oficiálne trhy začali na Václavskom náměstí a Staroměstskom námestí. Deň predtým ľudia mohli navštíviť trhy na Tyláku a Mírovom náměstí.

05.12.2023 05:00
Vianočné trhy, Praha, mReportér Foto:
Vianočné trhy v Prahe.
debata

Ako vidieť zo záberov, ktoré nám poslal mReportér Dávid, v sobotu podvečer bolo totálne zaplnené Staroměstské náměstí, kde sa nachádza legendárny pražský Orloj.

Punč stojí od 65 do 100 českých korún, čo je od 2,7 do 4,2 eura. Na vianočných trhoch v Bratislave sa cena punču pohybuje od 2,5 do 3,5 eura, takže ceny sú takmer identické. Klobása stojí napríklad 6,3 eur, svařák, čo je české varené víno, stojí 2,5 eura.

Video nám poslal náš čitateľ cez aplikáciu mReportér. Staňte sa našim mReportérom aj vy. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu.

Vianočné trhy v Prahe
Video
Zdroj: mReportér: Dávid Mlynarovič
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR Vianočné trhy, Bratislava, mReportér Čítajte viac V Bratislave otvorili vianočné trhy. Prvé dni prišli masy ľudí, prekvapila cena punču
debata chyba
Viac na túto tému: #Praha #vianočné trhy #Václavské námestie #mREPORTÉR