Orbán sa v januári stretne s Ficom. Plánujú podpísať zmluvu o spolupráci

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán sa v januári stretne so slovenským premiérom Robertom Ficom. Budú rokovať o rozvoji hraničnej infraštruktúry, oznámil v pondelok na výročnom vypočutí zahraničného výboru parlamentu šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.

04.12.2023 14:10
Robert Fico / Viktor Orbán / Foto: ,
Slovenský premiér Robert Fico (vpravo) a maďarský premiér Viktor Orbán diskutujú na úvod dvojdňového summitu lídrov EÚ v Bruseli 26. októbra 2023
debata (5)

Na stretnutí plánujú obaja premiéri podpísať bilaterálnu dohodu o spolupráci pri rozvoji pohraničnej infraštruktúry, povedal Szijjártó. Zároveň pripomenul, že 1. decembra bol medzi obcami Vrbovka vo veľkokrtíšskom okrese a maďarskou obcou Őrhalom otvorený cestný most ponad rieku Ipeľ a začiatkom budúceho roka sa plánuje odovzdanie ďalšieho priechodu pri obci Drégelypalánk.

Maďarský minister podotkol, že Fico ho pri osobnom rozhovore ubezpečil, že sa slovenská vláda bude snažiť o strategickú spoluprácu, v ktorej bude prioritou podpora menšín.

Sophie in ’t Veldová Čítajte aj Europoslankyňa: Keď si Fico zoberie príklad z Orbána, príde o peniaze z EÚ

„Do zmluvy podpísanej Robertom Ficom a Viktorom Orbánom v roku 2014 sme zahrnuli ipeľské mosty, ktoré teraz staviame. Našou strategickou úlohou je mať čo najviac možností prechodu medzi Maďarskom a Slovenskom. To je dobré pre Slovákov i pre Maďarov na oboch stranách hraníc,“ uviedol Szijjártó.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #Slovensko #Robert Fico #Viktor Orbán