Útok s barlami. Rusi posielajú do boja ranených, vznikajú pluky 'invalidov'

Ruská armáda posiela ranených vojakov z radov mobilizovaných mužov bez potrebného liečenia do útočných oddielov, uviedol dnes investigatívny portál Važnyje jistotiu, ktorý sa odvoláva na svedectvo manželiek ranených vojakov. Podľa neho tak rovnako ako v časoch druhej svetovej vojny vznikajú akési pluky "invalidov", ktorým sa tiež hovorí pluky rekonvalescentov. Na prax posielania nedoliečených ranených späť do boja upozornil tento týždeň tiež ruský nezávislý portál The Moscow Times.

07.12.2023 10:13
debata (32)

Štyridsaťdeväťročný muž, ktorého portál nazýva Michail s poznámkou, že zmenil všetky mená ľudí uvedených v texte, utrpel na Ukrajine zranenia v apríli tohto roka. Črepiny granátu mu prerazili koleno a poranená noha sa mu odvtedy neuzdravila. Liečba sa mu podľa jeho manželky Iriny nedostala. Lekár vojenskej komisie mu namiesto toho do preukazu zapísal spôsobilosť „B“ a poznámku, že sa zranený s obmedzeniami môže zúčastňovať na bojoch. Potom sa Michail ocitol v 371. pluku Kantymovskej divízie, v takzvanom pluku rekonvalescentov.

Ukrajinské špeciálne jednotky už o Krym bojujú s Rusmi
Video
Krym je Ukrajina. Ukrajinská vojenská spravodajská služba zverejnila video z výcviku, ale aj zo samotných akcií špeciálnych síl na území dočasne okupovaného Krymu. / Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

Kvôli zraneniu sa Michail pri pohybe opiera o palicu. Teraz ale čaká na zaradenie do útočnej brigády. „V pluku plačú od smiechu, aký útok s palicou a barlami?“ uviedla Irina. Konkrétny dátum poslania na front pritom vojakom v pluku neoznamujú, ale vedenie každý deň chodí po kasárňach a vyvoláva mená dotknutých. Michail na fronte prišiel tiež o všetky zuby, no bolo mu povedané, že môže jesť konzervované mäso, ktoré je mäkké, opísala jeho manželka. Podľa Iriny sú v pluku v podobnej situácii ako Michail stovky ďalších mužov so zraneniami.

Ruskí regrúti, ruský vojak, mobilizácia Moskva Čítajte aj Ruských dezertérov výrazne pribúda. Sťažnosti príbuzných vojakov sú stále hlasnejšie

V podobnej situácii je tiež 44-ročný Oleg, manžel Alexandry. Rovnako ako Michail si vzhľadom na svoj vek nemyslel, že skončí vo vojne na Ukrajine. Okrem toho mal od začiatku spôsobilosť „B“ a žalúdočné vredy, opísala Alexandra. Nakoniec sa ocitol v rovnakom pluku ako Michail a čaká, že ho v najbližších dňoch vyšlú do útoku. Alexandra tvrdí, že spolu s jej manželom sú v pluku muži, ktorí podstúpili rôzne zákroky, ako sú náhrady kĺbov. Jedného z vojakov vraj poslali späť na front s tromi chýbajúcimi prstami na ruke s tým, že má strieľať tou druhou.

Ukrajinský vojak pri streľbe z raketometu Grad...
Ukrajinskí vojaci pripravujú rakety s letákmi,...
+4Ukrajinskí vojaci vkladajú letáky, ktoré...
32 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #invalid #ruská armáda #vojna na Ukrajine