Mladé dievča zabíjalo na ruskej škole. Strelkyňa nakoniec obrátila zbraň proti sebe

Jedného človeka zabila a ďalších päť ľudí zranila študentka, ktorá dnes ráno strieľala na gymnáziu v západoruskom Brjansku. Uviedlo to ruské ministerstvo zdravotníctva, podľa ktorého sa dievča po čine zastrelilo. Motív a okolnosti streľby úrady vyšetrujú. Agentúra Reuters uviedla, že strelkyni bolo 14 rokov.

07.12.2023 10:46
Rusko Briansk škola streľba obete Foto:
Na snímke vyšetrovatelia pracujú na mieste streľby v škole v ruskom meste Briansk 7. decembra 2023.
debata (19)

Oznámenie o streľbe na gymnáziu č. 5 na severozápade Brjansku dostali dispečeri tiesňové linky okolo 9:15 miestneho času (7:15 SEČ).

„Podľa predbežných informácií študentka do školskej budovy priniesla strelnú zbraň a niekoľkokrát vystrelila. Potom spáchala samovraždu,“ uviedla polícia. Bezpečnostné zložky miesto incidentu zaistili a teraz pracujú s verziou, že incident zapríčinil spor medzi spolužiakmi.

Jeden zo zranených je vo vážnom stave, štyria v stredne ťažkom, uviedol ruský minister zdravotníctva Alexej Kuznecov. Jedna z postrelených už podstúpila operáciu. TASS píše o jednom dievčatku so strelnou ranou na chrbte, druhom človeku s poranením ramena a treťom so zraneniami ramena a kolena, ktorý je v ohrození života na jednotke intenzívnej starostlivosti.

srbsko Čítajte aj Ďalšia streľba v Srbsku. Mladík zabil 8 ľudí, chytili ho až po vyše ôsmich hodinách

Zbraň patrila otcovi útočníčky, ktorého si vyšetrovatelia predvolali na výsluch. Išlo o poľovnícku pušku Bekas-3, na ktorú mal povolenie, uviedol podľa TASS ruský poslanec Alexander Chinštejn.

Rusko musíte milovať, inak vás označia z rusofóba
Video
O Rusku pre Pravdu hovorí Vladimír Šucha, šéf Zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku. / Zdroj: TV Pravda

V Rusku sa v posledných rokoch odohralo niekoľko prípadov streľby na školách. V máji 2021 zabil mladík v Kazani sedem detí a dvoch dospelých, vlani v septembri zastrelil absolvent školy v Iževsku 17 ľudí, z toho 11 detí. V roku 2021 postrelil študent v Permskej štátnej univerzite šesť ľudí, desiatky ďalších zranil.

Rusko Iževsk škola streľba Čítajte aj Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zahynulo najmenej 15 ľudí vrátane 11 detí
19 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #gymnázium #streľba na škole