(VIDEO) Bizarné kúsky ruskej armády. Strieľajú na vlastné bojové stíhačky

Ruská protivzdušná obrana podľa veliteľa ukrajinských vzdušných síl zostrelila vlastné podzvukové bojové lietadlo Su-25. Podobná situácia nastala už minulý týždeň, kedy viachlavňový salvový raketomet BM-21 Grad kalibru 122 mm takmer zostrelil stíhačku Su-25. Incident si natočili vojaci na video a stalo sa okamžite virálnym na sociálnych sieťach. "Bolo veľmi blízko k tomu, aby sa video stalo jedným z najzábavnejších kúskov vojenských záberov všetkých čias," píše kanál na platforme X.

18.12.2023 11:45
debata (15)
Rusi si raketometom takmer zostrelili vlastnú stíhačku Su-25
Video
Ruskí vojaci raketometom Grad takmer zostrelili vlastné útočné lietadlo Suchoj Su-25, ktoré smerovalo k frontovej línii na Ukrajine. / Zdroj: twitter/Special Kherson Cat

Ruská protivzdušná obrana podľa veliteľa ukrajinských vzdušných síl zostrelila vlastné podzvukové bojové lietadlo Su-25. V súvislosti so správou ukrajinského letectva z 5. decembra o zostrelení ruského bombardéra Su-24M, ktorý sa snažil odpáliť rakety na Odeskú oblasť, Oleščuk uviedol: „S istotou môžem povedať, že to nebola ukrajinská protivzdušná obrana." Podobná situácia nastala už prednedávnom.

Podľa ukrajinského generálneho štábu Moskva od začiatku vojny prišla už o 325 lietadiel a 324 vrtuľníkov.

Zameraj Rusov a páľ! Ako vyzerá vojna z kokpitu Su-25
Video
Piloti stíhačiek Su-25 pokračujú v ničení ruských okupačných síl na frontových líniách. / Zdroj: Ukrajinské vzdušné sily

Rusko má pri frontových líniách vzdušnú prevahu a ukrajinskí predstavitelia a vojenskí pozorovatelia to citujú medzi dôvodmi nedostatočného úspechu ukrajinskej letnej protiofenzívy.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #ruská armáda #Su-25 #vojna na Ukrajine #raketomet