V byte pri Paríži našli telá matky a jej štyroch detí. Otca zatkli, útočil aj v minulosti

Francúzska polícia zatkla v utorok muža podozrivého z vraždy manželky a ich štyroch detí, ktorých našli mŕtvych v dome na Prvý sviatok vianočný 25. decembra. Informoval o tom zdroj z policajných a justičných orgánov. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

26.12.2023 09:26 , aktualizované: 15:11
Francúzsko, vražda Foto: ,
Obytná budova, kde našli štyri mŕtve deti a ich matku bez známok života v meste Meaux, východne od Paríža 26. decembra 2023.
debata (9)

Úrady našli v pondelok večer telá 35-ročnej ženy a detí vo veku deväť mesiacov, štyri roky, sedem a desať rokov v ich byte v meste Meaux východne od francúzskej metropoly Paríž po tom, čo znepokojení príbuzní a priatelia zalarmovali políciu, uviedol miestny prokurátor Jean-Baptiste Bladier.

Policajný zdroj povedal, že 33-ročného hlavného podozrivého zadržali počas pátrania v neďalekom meste Sevran. „V byte sa nenašli žiadne stopy po vlámaní a vniknutí a otec tam nebol,“ uviedol už predtým.

Francúza, ktorý je vyučený inštalatér, zadržali už v roku 2019, keď bodol svoju partnerku do lopatky a pokúsil sa zabiť. Vtedy čakala žena ich tretie dieťa. Odmietla však podať trestné oznámenie, informoval Bladier.

Dokumenty nájdené v ich byte naznačovali, že muž dostával psychiatrickú liečbu od roku 2017. Pár, ktorý sa zoznámil na strednej škole, mal spolu štyri deti ešte predtým, ako v októbri uzavrel manželstvo.

Polícia podľa prokurátora vnikla do ich prízemného bytu cez okno spálne a objavila „scénu veľmi násilného zločinu“, pokrytú krvou.

Policajný zdroj povedal, že matka ležala na chodbe, deti našli mŕtve v ich izbách, v kuchyni a kúpeľni. „Matka a dve dievčatá mali veľmi veľký počet bodných rán,“ oznámil prokurátor. Dvaja mladší chlapci nemali bodné rany a zrejme boli udusení. Versailleská justičná polícia začala vyšetrovanie „úkladnej vraždy“.

V regióne metropoly Paríž došlo v uplynulom období k sérii vrážd detí, pripomína AFP. Koncom novembra sa 41-ročný muž priznal k vražde svojich troch dcér vo veku od štyroch do 11 rokov a sám sa vzdal polícii, ktorá telá obetí objavila v jeho dome v meste Alfortville na juhovýchodnom okraji Paríža.

O mesiac skôr, v októbri, zabil príslušník žandarmérie svoje tri dcéry a následne spáchal samovraždu doma v meste Vémars, severovýchodne od Paríža. Vo Francúzsku zavraždia ženu každé tri dni. Vlani tam zabil približne 118 žien buď ich partner, alebo bývalý partner.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #vražda #Paríž