Ruská protivzdušná obrana zabila vlastných. Strelec bol dávnejšie ocenený za efektívnu prácu

Ruské telegramové kanály informovali o kurióznej situácii, ktorá sa udiala v nedeľu na vojenskom cvičisku Kuzminskij neďaleko ukrajinských hraníc v ruskej Rostovskej oblasti. Vojak ovládajúci systém protivzdušnej obrany začal omylom strieľať na vlastných výsadkárov a dvoch z nich zabil. Pravdepodobne si neuvedomil, že ide o cvičenie.

08.01.2024 16:18
debata (20)
Rusi si raketometom takmer zostrelili vlastnú stíhačku Su-25
Video
Ruskí vojaci raketometom Grad takmer zostrelili vlastné útočné lietadlo Suchoj Su-25, ktoré smerovalo k frontovej línii na Ukrajine. / Zdroj: twitter / Special Kherson Cat

Správu referoval portál Novinky.cz.

„Počas nočného cvičenia výsadkárov na vojenskom cvičisku Kusminskij v Rostovskej oblasti došlo k strašnej tragédii. Zdroje uviedli, že počas výsadkového cvičenia zahynuli dvaja vojaci, a to úplne hlúpou náhodou,“ píše sa v príspevku na ruskom telegramovom účte Kremlin Secrets.

Operátor protilietadlového kanónu ZU-23–2 bol v službe najmenej 14 hodín a nedávno sa vrátil z ukrajinského frontu, kde vedú Rusi okupačnú vojnu, uvádza ruský kanál.

Rusko, vojna na Ukrajine, vojaci, Doneck, Ukrajina, armáda, raketa Čítajte aj Pri táboráku zomrelo 12 ruských profesionálnych vojakov. Popravila ich vlastná strela

„To je porušenie všetkých možných noriem. Situáciu sťažuje skutočnosť, že sa strelec nedávno vrátil z Ukrajiny, kde bol ocenený za efektívnu prácu,“ uvádza ruský kanál. Vojak si zrejme pomýlil cvičenie so skutočným výsadkom parašutistov.

„Našťastie väčšina striel išla vedľa, ale dvaja vojaci boli zranení nezlučiteľne so životom,“ zakončil správu ruský kanál.

Len pred niekoľkými dňami ruská armáda tiež priznala, že omylom zhodila muníciu na ruskú obec Petropavlovka vo Voronežskej oblasti neďaleko hraníc s Ukrajinou. Pád munície poškodil podľa armády šesť súkromných domov, gubernátor Voronežskej oblasti Alexander Gusev hovoril o škodách v „siedmich domácnostiach“.

Plameň / Oheň / Čítajte aj Rusi omylom zhodili leteckú muníciu na vlastnú obec Petropavlovka
20 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #ruská armáda #vojna na Ukrajine