Minister obrany USA Austin bol na operácii s rakovinou prostaty, prognóza je pozitívna

Americký minister obrany Lloyd Austin sa lieči na rakovinu prostaty. Informoval o tom v utorok Pentagón v rámci vysvetlenia nejasností o ministrovej nedávnej hospitalizácii vo vojenskej nemocnici Waltera Reeda na predmestí Washingtonu.

09.01.2024 21:44
Lloyd James Austin Foto: ,
Americký minister obrany Lloyd Austin.
debata (5)

Vo vyhlásení Pentagónu sa uvádza, že rakovinu sa podarilo odhaliť ešte začiatkom decembra. Na jej liečbu podstúpil 22. decembra „minimálne invazívny chirurgický zákrok“ nazývaný prostatektómia, spresňuje stanica CNN s odvolaním sa na lekárov.

„Rakovina prostaty bola diagnostikovaná včas a Austinova prognóza je vynikajúca,“ uviedol Pentagón s tým, že ministra museli po zákroku presunúť späť na jednotku intenzívnej starostlivosti pre komplikácie vrátane nevoľnosti a silných bolestí brucha, bedier a nôh.

austin Čítajte viac Austin priznal pochybenie pre tajnosti okolo hospitalizácie. Mlčal aj pred Bidenom

Ministerstvo obrany USA čelilo ostrej kritike za to, že čakalo až do piatkového večera, aby oznámilo, že 70-ročný minister bol štyri dni predtým hospitalizovaný v súvislosti s pôvodne nešpecifikovaným lekárskym zákrokom. Dovtedy o jeho hospitalizácii nevedeli ani Biely dom a prezident USA Joe Biden.

Top Gun proti Rusku: Dostanú Ukrajinci stíhačky F-16?
Video
Pozrite si stíhačky F-16 na videu US Air Force.
5 debata chyba
Viac na túto tému: #Lloyd Austin