Reálny obraz Ruska? Nahá párty má dohru, moskovský bar na 90 dní zatvorili

Moskovský súd nariadil zatvorenie nočného klubu, v ktorom sa v decembri konala spoločenská udalosť sporo odetých známych osobností. Oslava pobúrila konzervatívnych politikov. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

10.01.2024 15:21
debata (9)

Na oslave s názvom „Takmer nahí“ v moskovskom klube Mutabor sa v decembri zúčastnilo množstvo známych osobností oblečených len v spodnej bielizni alebo odhaľujúcich kostýmoch. Moskovský súd nariadil v stredu zatvorenie tohto klubu na tri mesiace s tým, že jeho majiteľ porušil „hygienické a epidemiologické“ nariadenia.

Zábery na pozvaných hostí z akcie 'Almost...
Zábery na pozvaných hostí z akcie 'Almost...
+2Organizátorka večierka Anastasija Ivlejevová (z...

Kremeľ od začiatku invázie na Ukrajinu zintenzívnil konzervatívnu rétoriku, pričom konflikt na Ukrajine často vykresľuje aj ako boj proti Západu a jeho liberálnym hodnotám.

Večierok celebrít v moskovskom klube narušil rodinne orientovaný obraz Ruska, ktorý sa Moskva snaží vykresliť, a mnohí konzervatívni ruskí politici vyzvali na jeho prešetrenie, píše AFP.

Ako vyhodiť do vzduchu ruský tank? Takto!
Video

Medzi hosťami oslavy v klube, ktorí sa za svoju účasť ospravedlnili, je napríklad víťaz pesničkovej súťaže Eurovízia Dima Bilan, popový spevák Filipp Kirkorov či prominentná novinárka Xenija Sobčaková. Okrem toho sa ospravedlnila i organizátorka Anastasija Ivlejevová.

Ruský rapper Vasio, ktorý na párty prišiel len s ponožkou zakrývajúcou svoje intímne partie, bol odsúdený na 15 dní väzenia a predvolaný do vojenského náborového centra, píše AFP.

Rusi, nahá party Čítajte viac Nahá párty ruských celebrít má dohru. Pošle ich Putin na vojnu?
9 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #nahota #párty #vojna na Ukrajine