V parížskom hoteli našli mŕtvu ženu, na letisku zatkli jej známe

Po víkendovom náleze mŕtvej ženy v hotelovej izbe v Paríži zatkli dve ženy, ktoré s ňou boli v kontakte. Informovala o tom v pondelok francúzska prokuratúra. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

15.01.2024 23:32
debata

Obeť sa narodila v roku 1980 a zatknuté boli jej známe, prokuratúra však neuviedla štátnu príslušnosť žiadnej z nich. V sobotu ju chyžná v hoteli objavila na posteli bez známok života tvárou nadol. V hoteli na severozápade Paríža sa ubytovala približne pred týždňom.

Mala „hlbokú ranu na krčnej tepne“ a s viditeľnými „obrannými ranami“ na ruke. Tie naznačujú, že sa snažila brániť pred útočníkom. V izbe sa však nenašiel žiadny „ostrý predmet“, dodal policajný zdroj. Forenzní odborníci mali v pondelok naplánovanú pitvu.

NEPOUZ, Paríž, Francúzsko, Eiffelova veža Čítajte viac Parížske hotely sú zamorené. Pred olympiádou sa snažia zastaviť hystériu a očistiť, aby si nespravili hanbu

Obeť prišla do hotela s mužom, ktorý sa najprv ubytoval vo vedľajšej izbe. Podľa predbežných zistení odišiel z hotela v sobotu o 06.30 h, niekoľko hodín pred nálezom tela. Prokuratúra neoznámila, či už bol zadržaný.

Zadržané ženy sú spájané s mužom a ubytované boli v iných izbách v tom istom hoteli. Z hotela odišli neskôr v sobotu ráno.

Denník Le Parisien v pondelok napísal, že ženy vo veku 27 a 37 rokov boli zatknuté v nedeľu na parížskom letisku Charlesa de Gaulla. Podľa denníka obeť, obe ženy a muž boli Brazílčania.

debata chyba
Viac na túto tému: #Francúzsko #vražda #Paríž