Kuleba: Keď nám dôjdu zbrane, budeme bojovať s lopatami

Čas na schválenie novej dohody o financovaní americkej pomoci Ukrajine v Kongrese USA sa kráti. Ako referuje web Ukrajinská pravda, takto sa vyjadril šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba, ktorý dodal, že keď sa Kyjevu minú zbrane, Ukrajinci budú za svoju slobodu „bojovať s lopatami“.

16.01.2024 08:48
Dmytro Kuleba Foto: ,
Šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba
debata (74)

Kuleba v rozhovore pre ABC News povedal, že viac peňazí pre Ukrajinu by potenciálne pomohlo vyhnúť sa priamej konfrontácii medzi Organizáciou Severoatlantickej zmluvy (NATO) a Ruskom, do ktorej museli zasiahnuť americké jednotky. „Cena za nápravu neporiadku vo svete, ak Ukrajina prehrá, bude oveľa vyššia,“ povedal Kuleba.

Video
Ako Ukrajinci proti Rusom. NATO cvičí na zákopovú vojnu

„Ak Západ nedokáže zastaviť Rusko na Ukrajine, koho iného môže zastaviť v iných častiach sveta? Aj keby nám došli zbrane, budeme bojovať s lopatami, pretože pre Ukrajinu je v stávke existencia tohto národa,“ podotkol.

Kuleba pod tlakom predstavy, že Ukrajina jedného dňa bude musieť rokovať s Ruskom, vylúčil akékoľvek rozhovory s režimom ruského vodcu Vladimira Putina, kým Ukrajina nebude mať na bojisku oveľa silnejšiu pozíciu. Priznal síce, že ruská armáda sa „poučila“ a prispôsobila okolnostiam vojny, ale zároveň predpovedal Rusku tento rok „viac porážok“ na bojisku.

Nemecký armáda / Vojak / Čítajte viac Nemecko ráta s možným konfliktom NATO a Ruska. Hovorí o Dni X a strete pol milióna ruských a aliančných vojakov
74 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Dmytro Kuleba