Radačovský v europarlamente: Ak sa my Slovania spojíme, zo západnej Európy urobíme trávnik

Europoslanec Miroslav Radačovský sa v utorok v pléne Európskeho parlamentu (EP) vyhrážal spojencom zo západnej Európy, že z nej Slovania "urobia trávnik". Proruský politik, ktorý sa do EP dostal na kandidátke kotlebovcov vyzval, aby sa už na Ukrajinu neposielali zbrane.

17.01.2024 13:30
debata (165)
Radačovský hrozí spojencom: My Slovania urobíme z Európy trávnik
Video

„Dnes všetci vieme, že Rusko neporazíme. Prestaňme preto posielať zbrane na Ukrajinu. Prestaňme podporovať zabíjanie Slovanov. Pretože ak neprestanete, môže sa stať, že my Slovania sa spojíme, brat s bratom, a ja verím, že sa raz spojíme, a zo západnej Európy urobíme trávnik,“ predniesol Radačovský v EP.

Na vystúpenie Radačovského upozornil server idnes.cz.

„Od Tatier, Šumavy, až po La Manche…trávnik,“ zopakoval, zatiaľ čo rovnú krajinu naznačil aj gestom ruky. „A verím, že to nikto z nás nechce. Vojna na Ukrajine je problém Spojených štátov amerických a ich globálnych záujmov. Európska únia je len vazalom Spojených štátov amerických. Začnime rokovať o mieri, ale bez Američanov. Prestaňme so zabíjaním ľudí,“ pokračoval.

Andrej Kiska Čítajte viac VIDEO Sudca o Kiskovej prehre: Kde sa jeden bije, dvaja zvíťazia

V tej chvíli naňho jeden z počúvajúcich politikov zavolá „Panslavista!“, na čo mu Radačovský odvetí: „Shut up! Shut up!“ Teda anglicky „Držte hubu!“. Za vulgárny výkrik sa neskôr ospravedlnil.

Ako Ukrajinci proti Rusom. NATO cvičí na zákopovú vojnu
Video

„Nebolo to z mojej strany dôstojné slovenských europoslancov, a preto sa za tento výrok ospravedlňujem,“ napísal na svojom facebookovom účte.

Do Európskeho parlamentu sa dostal v roku 2019, keď ako nestraník kandidoval za kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko (ĽSNS). Krátko potom sa však od kotlebovcov dištancoval, pretože odmietol naplniť čestný sľub europoslancov za ĽSNS, podľa ktorého mal polovicu svojho europoslaneckého platu venovať slovenským občanom v núdzi podľa svojho výberu.

NATO nacvičuje jadrové odstrašenie
Video
Miroslav Radačovský Čítajte viac Do Bruselu sa dostal na kandidátke neonacistov. Teraz chce byť Radačovský prezidentom
165 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Miroslav Radačovský