Tragická zrážka rýchlika s kamiónom v Česku. Rušňovodič zahynul

Po tragickej nehode rýchlika InterCity Ostravan s nákladným autom na železničnom priecestí v Dolnej Lutyni v Ostravskom kraji zomrel rušňovodič a 19 ľudí sa zranilo. Následky nehody, ktorá sa stala v stredu ráno, odstraňujú hasiči. Na sociálnej sieti X to uviedla česká Správa železníc.

24.01.2024 09:46 , aktualizované: 10:15
debata (2)

Nehoda sa stala pred 6.00 h ráno na trati Ostrava – Žilina v úseku Bohumín – Dětmarovice. Polícia na sociálnej sieti uviedla, že vo vlaku cestovalo 60 ľudí. „Celkovo bolo 19 zranených osôb, jedna osoba nehodu neprežila, evakuovaných bolo 49 osôb. Nehodu vyšetruje Traťová inšpekcia,“ uviedla neskôr Správa železníc.

Zrážka vlaku s kamiónom na priecestí v Prešove
Video

Podľa jej hovorcu Martina Kavku sa počas nehody vykoľajila lokomotíva a jeden vagón, bolo tiež poškodené trakčné vedenie. Premávka na koridore je zastavená a Kavka očakáva, že vlaky týmto úsekom nebudú premávať celý deň.

Prípad vyšetruje aj polícia. „Policajti v tejto chvíli miesto dokumentujú, zisťujú všetky informácie a okolnosti, ktoré súvisia s udalosťou… Začali sme úkony trestného konania pre podozrenie z trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbalosti,“ napísali na sieti X.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #zrážka vlaku #zrážka s vlakom