Z frontu za katedru. Vojaci, ktorí zabíjali na Ukrajine, budú ruské deti učiť dejepis

Rusko údajne predstavilo rekvalifikačný program pre príslušníkov ruskej armády, ktorí sa už nemôžu zapojiť do vojny na Ukrajine, aby mohli prejsť do roly učiteľov. Uviedlo to ukrajinské Národné centrum odporu, informuje spravodajský portál Kyiv Independent. Upozorňuje však, že sa táto správa nedala bezprostredne potvrdiť.

29.01.2024 11:11
debata (19)
Blinken: Mocná ruská armáda? Je iba druhá najsilnejšia na Ukrajine
Video
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v prejave v Helsinkách povedal, že len za posledných šesť mesiacov vojny zaznamenalo Rusko 100-tisíc obetí. / Zdroj: Ministerstvo zahraničia USA

Podľa daného centra v niekoľkých regiónoch po celom Rusku začne neaktívny vojenský personál s programom kariérneho preškoľovania pod vedením ruského ministerstva školstva, pričom sa zameria na vyučovanie dejepisu a telesnej výchovy s dodatočným zameraním na vyučovanie základného vojenského výcviku. To je súčasťou zmien ruských učebných osnov z minulého roka.

Serbia Russia Ukraine War Čítajte aj Nacisti v Kyjeve, biologické laboratóriá a Rusko ako 'raj na Zemi'. Moskva vydala nové učebnice dejepisu

O tento rekvalifikačný program sa podľa ukrajinského centra môžu uchádzať osoby prepustené z vojenskej služby, bez ohľadu na to, v akom odbore slúžili, vrátane osôb z ruských štátom financovaných súkromných vojenských spoločností.

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Kremeľ #ruská armáda #ruská propaganda #vojna na Ukrajine